کد خبر : ۶۷,۹۸۲
۱۵ آذر ۱۴۰۲ ۱۴:۰۶
استاندار همدان با بیان اینکه دانشگاه‌های استان در زمره سرآمدان علمی پژوهشی کشور هستند، گفت: انتظار می‌رود سال آینده دستاوردهای بیشتری در سطح استان در عرصه پژوهش داشته باشیم و تحقیق و پژوهش را برای ارتقاء بهره‌وری در همه عرصه‌ها رقم بزنیم.
علیرضا قاسمی‌فرزاد چهارشنبه ۱۵ آذر در آیین اختتامیه هفته پژوهش استان همدان، اظهار کرد: دانشگاه‌ها باید پیشرو و پیشگام توسعه در تحقیق و پژوهش باشند و کارکرد پژوهش این است که به محصول و عمل منجر شود که به لطف خداوند این اقدامات در حوزه دانش بنیان، منتج به اقدامات خوبی شده است.
 
وی با بیان اینکه دانشگاه‌های استان در زمره سرآمدان علمی پژوهشی کشور هستند، ادامه داد: خوشبختانه عرصه پژوهش مورد مداخله و دست‌برد قرار نگرفته و به شایستگی، مسیر خود را در سال‌های بعد از انقلاب طی کرده و نقطه ثقل حقد و کینه دشمن همینجاست چراکه ایرانی دارای نبوغ و استعداد سرشار است و نمی‌توانند با انحصاری کردن منابع و امکانات علمی، به چپاول دیگر کشورها بپردازند.
 
قاسمی‌فرزاد تصریح کرد: رشد و پیشرفت علمی کشور بسیار چشمگیر بوده که در سایه نبوغ و استعداد و خلاقیت‌های سرشار فرزندان این سرزمین محقق شده است و کشور ما امروز تاوان خوداتکایی و تمامیت ارضی را می‌دهد و دشمن همه تلاش خود را برای چندپاره کردن و جزیره‌ای کردن کشور به کار بسته اما رهبر انقلاب با هوش سرشار خود متوجه این اتفاق هستند و اجازه نمی‌دهند دشمنان به اهداف خود دست یابند.
 
وی با تأکید بر اینکه اصل دین و قرآن در هدایت کشور مؤثر است،  تشریح کرد: دستیابی به قله‌های رشد و پیشرفت با وجود این فرزندان پرتلاش و با انگیزه چندان دور نیست و همه کسانی که در این مسیر تلاش ‌می‌کنند، شایسته تحسین و تقدیر هستند.
 
استاندار همدان در پایان از همه کسانی که در برپایی آیین‌ها و برنامه‌های هفته پژوهش مشارکت داشته‌اند قدردانی کرد و گفت: انتظار می‌رود سال آینده دستاوردهای بیشتری در سطح استان در عرصه پژوهش داشته باشیم و تحقیق و پژوهش را برای ارتقاء بهره‌وری در همه عرصه‌ها رقم بزنیم.
 
انتهای پیام 
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید