کد خبر : ۶۷,۸۸۵
۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۹:۱۷
در نتیجه حملات پهپادهای هجومی مجموعه‌ای از انفجارها بزرگترین پایگاه‌های غیرقانونی آمریکا در سوریه در میدان نفتی العمر در حومه شرقی دیرالزور را لرزاند.
همزمان با این حمله اعضای قبیله عرب البکاره، مقر شبه نظامیان وفادار به ارتش آمریکا در حومه غربی استان را هدف قرار دادند.
 
به گزارش اسپوتنیک، در نتیجه حمله هواپیماهای بدون سرنشین که مستقیماً پایگاه اشغالگران را هدف قرار دادند، انفجارهای مهیبی کارخانه میدان نفتی العمر، حومه شرقی دیرالزور که نیروهای آمریکایی از آن به عنوان پایگاه استفاده می‌کنند، را لرزاند. این حملات در ادامه حملاتی است که به طور چشمگیری علیه پایگاه‌های آمریکایی در سوریه و عراق در حال افزایش است.
 
خبرنگار اسپوتنیک ادامه داد که هواپیماهای آمریکایی بلافاصله پس از وقوع انفجارها بر فراز منطقه به صورت گسترده پرواز کردند.
 
این حمله دومین مورد در عرض چند ساعت است زیرا هواپیماهای بدون سرنشین پایگاه آمریکایی را در میادین نفتی جبسه در شرق سوریه نیز هدف قرار دادند.
 
همچنین گزارشگر اسپوتنیک گزارش داد که اعضای قبایل عرب پس از محاصره گروهی از شهرک‌ها، یک خودروی نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) که هم‌پیمانان آمریکا هستند را در جاده راه آهن شهرک «حمار العلی» در حومه غربی دیر الزور هدف قرار دادند. به گزارش خبرنگار اسپوتنیک، همزمان با حملات به نیروهای آمریکایی، در حمله اعضای قبیله عرب البکاره به یکی از مقرهای قسد در شهرک «زغیر جزیره» در حومه غربی دیرالزور، پنج تن از نیروهای دموکراتیک سوریه وفادار به ارتش آمریکا همزمان با فرار گروهی دیگر کشته شدند.
 
تمامی پایگاه‌های غیرقانونی متعلق به نیروهای ارتش آمریکا یا نیروهای موسوم به «ائتلاف بین‌المللی» از پایگاه التنف در حومه حمص در مرز سوریه، اردن و عراق گرفته و پایگاه‌های میدان نفتی «العمر» و میدان گازی «کونیکو» در حومه دیرالزور، تا پایگاه‌های الشدادی، خراب الجیر و المالکیه در حومه حسکه مورد حمله قرار گرفته‌اند. طی هفته‌های گذشته ده‌ها حمله با موشک‌ها و پهپادهای انتحاری منجر به خسارات جانی و مادی قابل توجهی شده که ارتش آمریکا فاش نکرده‌است.
 
انتهای پیام

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید