کد خبر : ۶۰,۱۷۶
۴ خرداد ۱۴۰۲ ۲۰:۲۵
نارضایتی مردم خارگ از وضعیت نانوایی‌ها
نانوایی‌ها در ماه‌های اخیر در جزیره خارگ شرایط مطلوبی ندارند و این در حالی است که مردم و حتی نانوایان از وضعیت موجود گلایه داشته و خواهان رسیدگی به مشکلات هستند.
: از اواسط سال گذشته با استقرار سامانه «نانینو» در نانوایی‌ها و مدیریت توزیع آرد در جزیره خارگ انتظار می‌رفت شرایط برای نانوایی‌ها بهبود یابد اما در ماه‌های اخیر گلایه‌ها در رابطه با این سامانه افزایش یافته است.
 
این سامانه با هدف توزیع هدفمند آرد در استان بوشهر راه‌اندازی شد و حتی در ماه‌های نخست مقداری زیاد از آرد مصرفی استان را کاهش داد. این در حالی بود که مسئولین اعلام کردند با فعالیت این سامانه دیگر چیزی به نام سهمیه آرد نداریم و هر نانوایی به میزان پخت خود در ماه قبل آرد جدید دریافت خواهد کرد.
 
تا اینجا مشکلی وجود نداشت و حتی این روند می‌توانست باعث مدیریت توزیع شود اما مشکل از جایی شروع شد که داده‌های تعریف شده در این سامانه از نظر نانوایان منطقی نیست و باعث کاهش غیرمنطقی میزان آرد تحویلی به نانوایی‌ها می‌شود.
 
ادامه این روند و کاهشی که از نظر نانوایان معقول و منطقی نیست خود را در سطح شهر نشان داد و در یکی دو ماه اخیر شاهد ایجاد تعطیلی‌های بیش‌ازحد، صف‌های طولانی در نانوایی‌ها، کاهش وزن خمیر و همچنین کاهش سطحی کیفی نان شده است.

 

منطقی کردن سامانه می‌تواند نقش مهمی در کاهش مشکلات جاری نانوایی‌ها داشته باشد و این کار نیز تنها با بهره‌مندی از نظر نانوایان ممکن خواهد بود.

افزایش سهمیه آرد استان نیز که از مطالبات استاندار در آخرین جلسه ستاد تنظیم بازار بود می‌تواند بخش دیگری از مشکلات را کاهش دهد.

 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید