کد خبر : ۴۴,۶۷۰
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۸:۴۱
امام جمعه موقت تهران گفت: باید از ارزش‌های دفاع مقدس پرده‌برداری کنیم ملت ایران می‌داند که اگر ۸ سال دفاع مقدس و مقاومت رزمندگان و اسرا نبود امروز آسمان ایران به سپر دفاعی مقتدر مجهز نمی‌شد و به قدرت بازدارنده برای ملت‌های منطقه مبدل نمی‌شد، امروز یکپارچگی تمامیت ارضی و وحدت اسلامی در جهان اسلام حاصل دفاع مقدس است.
حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد در اجلاسیه روحانیون آزاده سراسر کشور و یادواره شهدای روحانی استان قزوین که امروز، ۲۶ اردیبهشت در سالن اجتماعات دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: از نگاه قرآنی کلمات الهی ویژگی خاصی دارند؛ کلمات به ۲ دسته طیبه و خبیثه تقسیم می‌‎شوند؛ قرآن کریم برای کلمه طیبه سه ویژگی را ذکر می‌کند؛ مهم‌ترین ویژگی آن اصل ثابت است، مانند شجره طیبه که ریشه آن عمیق است، کلمه طیبه اصل ثابتی دارد که به پیوند با حق بازمی‌گردد چون کلمه طیبه مانند ذات خداوند ثبات دارد.
 
امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: اگر انسان صالح در تراز قرآن در حوزه عقیده به علم و حکمت الهی متصل شود تصمیمات او مبتنی بر دانش و معرفت خواهد بود و در حوزه عمل مظهر رحمت الهی خواهد شد. انسانی که مظهر رحمت الهی است مهر و قهرش از این خدا نشأت می‌گیرد و قطعاً ثبات خواهد داشت.
 
وی بیان کرد: شهید سلیمانی تربیت‌یافته مکتب دفاع مقدس است و درخشش گذشته و امروز او برای این است که با علم اتصال دارد و در عمل مظهر رحمانیت الهی است، این شهید در میدان نبرد دغدغه رهایی جبهه مقابل از اردوگاه کفر و استبداد را داشت؛ اسرای جنگ تحمیلی نیز چنین ویژگی داشتند و روحانیون آزاده پرچمدار این حرکت هستند.
 
حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد بیان کرد: نقش روحانیون در اردوگاه‌های رژیم بعث برجسته بود برای همین مورد احترام آزادگان بودند، اراده روحانیون آزاده بر این بود که عالی‌ترین سطح وحدت را در جمع اسرا خلق کنند و برای اینکه کسی جا نماند قوی‌تر و مقاوم‌تر در عقبه اردوگاه حرکت می‌کردند.
 
وی تصریح کرد: روحانیون آزاده در اسارت عمامه، قبا و محاسن نداشتند اما دارای ایمان، ادب و فضائل اخلاقی بودند همین باعث شده بود خیل رزمندگان تا آخرین فشنگ بجنگند، اسرا با تمام وجود جنگیدند و با پیکرهای مجروح به اسارت دشمن در آمدند و در اسارت به الماس‌های درخشان تبدیل شدند.
 
امام جمعه موقت تهران اشاره کرد: اگر دنیا را رحِم آخرت بدانیم، دفاع مقدس رحم اعتلاء و اقتدار انقلاب اسلامی است. امروزه می‌بینیم که دفاع مقدس موجب مقاومت در عراق، یمن و فلسطین شده و علاوه بر تشکیل محور مقاومت، بیداری اسلامی و شکست صهیونیست‌ها را نیز رقم زده است. اگر دفاع مقدس نبود امروزه این دستاوردها را شاهد نبودیم.
 
وی مطرح کرد: باید از ارزش‌های دفاع مقدس پرده‌برداری کنیم ملت ایران می‌داند که اگر ۸ سال دفاع مقدس و مقاومت رزمندگان و اسرا نبود امروز آسمان ایران به سپر دفاعی مقتدر مجهز نمی‌شد و به قدرت بازدارنده برای ملت‌های منطقه مبدل نمی‌شد، امروز یکپارچگی تمامیت ارضی و وحدت اسلامی در جهان اسلام حاصل دفاع مقدس است؛ امروز می‌بینیم که ملت ایران و عراق به‌عنوان ۲ برادر در اوج صمیمیت و در کنار هم در مقابل استکبار ایستاده‌اند.
 
حجت‌الاسلام ابوترابی تشریح کرد: برای تنگناهای اقتصادی و فرهنگی نیازمند نقشه راه مقاومت و ایستادگی هستیم باید گره‌ها را بشناسیم و نقشه راه ارائه کنیم تا با برنامه هماهنگ به موفقیت برسیم. کاری که امروز دولت در عرصه اقتصاد انجام داده بسیار مهم است و باید در کنار رئیس‌جمهور بایستیم.
 
وی گفت: باید از ملت ایران تشکر کنیم که با بصیرت و دانش در کنار دولت سیزدهم ایستاده‌اند تا گره‌ها گشوده شود و منابع ملی به غارت نرود و همین منابع در مسیر رشد و توسعه اقتصادی و افزایش رفاه عمومی به کار گرفته شود. امیدواریم با ایمان دانش و همراهی آحاد جامعه این راه را بپیماییم و انقلاب را در جایگاهی که زیبنده اوست ببینیم.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید