کد خبر : ۴۳,۲۸۹
۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ۱۹:۰۴
خسارت ۶ میلیارد ریالی صیادان بندر دیر جبران می‌شود
خارگ نیوز: فرماندار شهرستان دیر با اشاره به خسارت به شناورهای بندر دیر به سبب مد شدید دریا گفت: تمام تلاش دستگاه‌های اجرای برای جبران خسارت ۶ میلیارد ریالی و پیشگیری از وقوع چنین حادثه‌ها است.
به گزارش خارگ نیوز، در پی مد شدید دریا در بندر دیر که سبب خسارت به شناورهای صیادی این شهر شد، جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به این بحران در شهرستان دیر، عصر امروز با حضور مدیرکل مدیریت بحران و مدیرکل شیلات و اداره بنادر و دریانوردی استان بوشهر در سالن جلسات فرمانداری دیر برگزار شد.
 
محمدقاسمی دراین جلسه با اشاره به درخواست صیادان نسبت به اعطای مجوز لازم برای افزایش قدرت موتور‌های شناورها، اظهار داشت: اعطای مجوز بر اساس تصمیم شورای تأمین است و درصورتی که سازه موتوری شما قابلیت لازم را داشته باشد، این درخواست برای حمایت از صیادان اجرا خواهد شد.
 
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: ما خواستار حذف عنوان «شناورهای بی‌هویت» هستیم زیرا هر فرد دارای قایق به‌حتم برای امرار معاش خود به این فعالیت روی آورده است بنابراین تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات سد راه ثبت شناورها را انجام خواهیم داد.
 
کورش دهقان نیز با اشاره به اینکه رویکرد سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری درخصوص کاهش سوانح، رویکرد پیشگیرانه است گفت: تصمیم‌های سازمان مدیریت بحران براساس فرمایشات مقام معظم رهبری است بنابراین اگر در مرحله پیشگیری خوب عمل کنیم، در مراحل دیگر بحران نیز با خسارت کمتری مواجه خواهیم بود.
 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر تأکید کرد: اتفاقی که بامداد جمعه برای صیادان افتاد شبیه به سانحه سال 95 است اما به رغم این امر، پس از گذشت 6 سال شاهد اتفاق مجدد این سانحه برای صیادان هستیم که اگر چه خسارت جانی نداشته ایم اما خسارت مالی امروز به دلیل سهل‌انگاری مدیران در 6 سال اخیر است.
 
وی اضافه کرد: تمام تلاش امروز ما برای رفع مشکل صیادان است بنابراین صیادان نیز باید همراهی لازم را داشته باشند زیرا شناور بی‌هویت و بدون شناسه به حتم برای انجام کار غیرقانونی با قانون ممانعت می‌کند.
 
یونس باربرز نیز با اشاره به خسارت 600 میلیون تومانی صیادان در اثر مد شدید دریا در بندر دیر خاطر نشان کرد: درحال پیگیری از سوی ستاد بحران و دیگر مسئولان استانی و کشوری هستیم تا خسارات وارده به 15 قایق را جبران کنیم.
 
فرماندار دیر با بیان اینکه سازمان شیلات موظف به تأمین جلیقه نجات برای تمامی شناورهای شهرستان دیر است اظهار داشت: برای تأمین امنیت شناورها مقرر شد تا بازویی برای اسکله شهرداری با تأمین امکانات استانی و شهرستانی و با همراهی سازمان منطقه ویژه ساخته شود.
 
وی بیان کرد: در جزایری که فاقد فانوس هستند باید سازمان بنادر و دریانوردی اقدام به نصب فانوس دریایی کند.
 
باربرز اظهار داشت: باتوجه به اینکه رویکرد هیئت قطری نسبت به بندر دیر رویکردی مطلوب است، مقرر شده تا زمینه مراودات بیشتر تجاری برای این کشور از بندر دیر فراهم شود و به زودی 2 دستگاه ایکس‌ری در این شهرستان نصب و لنج‌های باری و تجاری به این بندر سفر خواهند کرد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید