کد خبر : ۳۸,۹۷۰
۴ بهمن ۱۴۰۰ ۱۳:۴۹
سند آمایش فرهنگی استان بوشهر تدوین شد
خارگ نیوز: امام جمعه بوشهر با اشاره به تدوین سند آمایش فرهنگی گفت: تدوین سند آمایش فرهنگی استان بوشهر در کشور الگو معرفی شده که باید در عرصه اجرا، مدیریت و عملیاتی شود.
به گزارش خارگ نیوز، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری بعد از ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و حضرت امام خمینی (ره) از تلاش فعالان عرصه فرهنگی قدردانی کرد و اظهار داشت: امید است با تلاش دولت جدید شاهد تحولات مهم و تاثیرگذار در عرصه‌های گوناگون از جمله حوزه اقتصاد و فرهنگ باشیم.
 
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با قدردانی از تلاش فاطمه کرمپور مدیرکل قبلی فرهنگ و ارشاد اسلامی در عرصه شورای فرهنگ عمومی برای عبدالرحیم افروغ مدیر جدید این اداره کل آرزوی موفقیت کرد.
 
امام جمعه بوشهر توجه به فرهنگ عمومی جامعه بر اساس اندیشه‌‌های مقام معظم رهبری را مورد تأکید قرار داد و گفت: همانگونه که استان بوشهر سال گذشته و امسال به‌‌عنوان استان برتر در شورای فرهنگ عمومی معرفی شد امید می‌رود توجه ویژه به مصوبات آن شود.
 
وی پایه‌‌های اساسی یک نظام انقلابی را مدیریت فرهنگی و اقتصادی دانست و خاطر نشان کرد: در جامعه اگر به اقتصاد لطمه بخورد بحران‌های مختلف معیشتی و اقتصادی ایجاد شود و نظام زیستی دچار مشکل می‌کند.
 
صفایی بوشهری فرهنگ عمومی جامعه را مهم و اساس دانست و تصریح کرد: اگر در جامعه فرهنگ دچار تعرض اهداف دشمنان شود تمام پایه‌های انسانی در جامعه صدمه می‌بیند.
 
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه فرهنگ و اقتصاد در جامعه بسیار مهم است تأکید کرد: از نظر اسلام و طراحان نظام‌واره، فرهنگ در جامعه بسیار مهمتر است.
 
امام جمعه بوشهر به ترفند و دسیسه‌های جهان استکبار علیه اهداف نظام اسلامی ایران پرداخت و بیان کرد: جهان استکبار در ابعاد گوناگون مشکلاتی برای نظام اسلامی ایران در 43 سال ایجاد کرده که یکی از اهداف آن فشارهای اقتصادی است که تمام برنامه‌ریزی نظام برای مقابله با مشکلات اقتصادی شود و از برنامه‌های فرهنگی غافل شد.
 
وی با بیان اینکه دشمنان برای ایجاد خلل در حوزه اقتصاد و فرهنگ برنامه‌ریزی کرده است تصریح کرد: توجه به اجرا طرح‌های اقتصاد مقاومتی و ایجاد خط مقاومت فرهنگی برای نهادینه شدن فرهنگ ایرانی اسلامی در مقابله با تهاجم فرهنگی ضروری است.
 
صفایی بوشهری با بیان اینکه تهاجم فرهنگی دشمن علیه فرهنگ ایرانی اسلامی شدت گرفته است تأکید کرد: دشمن درصدد برچیدن مقاومت فرهنگی و نهادینه شدن فرهنگ ابتذال در جامعه است.
 
 
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر جایگاه فرهنگی این استان را برشمرد و با اشاره به تدوین سند آمایش فرهنگی استان بوشهر خاطر نشان کرد: سند آمایش فرهنگی استان بوشهر در کشور الگو معرفی شده و اکنون دیگر استان‌ها خواهان استفاده از آن هستند.
 
امام جمعه بوشهر باتأکید بر اجرایی شدن سند فرهنگی استان افزود: سند آمایش فرهنگی استان بوشهر باید در عرصه اجرا مدیریت و عملیاتی شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید