کد خبر : ۳۸,۷۳۵
۲۱ دی ۱۴۰۰ ۱۹:۳۶
تمدید پایتخت قرآنی بوشهر در دست پیگیری است
رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: پیگیری برای تمدید پایتخت قرآنی بوشهر (۱۴۰۰) توسط مدیرکل و معاونان این اداره کل از معاونت تخصصی مربوطه در حال انجام است.
به گزارش خارگ نیوز،ابراهیم کامران روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بوشهر برای سال جای به افتخار مهم پایتخت قرآنی ایران دست پیدا کرد که محدودیت‎‌های اعتباری و همزمانی با تغییر دولت منجر شد تا استان بوشهر نتواند برنامه‏‎‌های خود را تمام و کمال اجرایی کند.
 
وی بیان کرد: در ارتباط با بوشهر پایتخت قرآنی ۱۴۰۰ یک سری برنامه‌‎های فاخری نیز برگزار شد که ضعف در اطلاع رسانی مانع از بازتاب مناسب آن شد.
 
کامران ادامه داد: با این حال اکنون تمدید این افتخار ارزشمند در دست پیگیری است تا استان بتواند به شایستگی از عنوان پایتختی قرآن دفاع کند.
 
وی افزود: استان بوشهر در زمینه فعالیت‎‌های قرآنی استانی پیشگام است که بدون شک با تمدید پایتختی قرآن شایستگی‎‌های این استان بیشتر بروز و ظهور پیدا می‎‌کند.
 
کامران عنوان کرد: در استان بوشهر ۹۰ موسسه فرهنگی قرآن و عترت (۵۰ موسسه زیرمجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد و مابقی زیرمجموعه اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر) فعال است که با وجود همه‌‎گیری کرونا برنامه‌های متنوعی را اجرایی کردند.
 
وی ادامه داد: استان بوشهر در شاخص روستای قرآنی نیز پیشگام کشور است که این مهم در نخستین انتخاب روستای قرآنی به چارک شهرستان دشتی رسید.
 
 رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل  فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر اظهار کرد: این استان در کنار برنامه‏‌های پایتخت قرآنی ۱۴۰۰ برنامه‌‎های هفته قرآنی بوشهر نیز در پیش دارد که از هم اکنون برنامه‌‎‏های آن در حال تدارک است.
 
کامران عنوان کرد: ۱۶ اسفند، روز رحلت مرحوم معتقد اهرمی به عنوان روز قرآنی این استان ویژه ‎برنامه‌های مختلفی با رویکرد ترویج و توسعه فعالیت‌های قرآنی در استان بوشهر اجرا خواهد شد.
 
وی ادامه داد: این استان در چند سال گذشته در فعالیت‌‏های قرآنی جزو سه استان برتر کشور بوده و این پیشگامی منجر به انتخاب بوشهر به عنوان پایتخت قرآنی شده است.
 
کامران در بخش دیگری اظهار کرد: به مناسبت گرامیداشت سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و در راستای سلسله برنامه‌های بوشهر نخستین پایتخت قرآنی ایران در سال۱۴۰۰، سی‌وسومین کرسی تلاوت قرآن کریم سه‎‌شنبه شب در هیئت مذهبی منتظران حضرت مهدی(عج) مسجد خاتم‌الانبیا(ص) بوشهر برگزار می شود.
 
وی عنوان کرد: این محفل معنوی با تلاوت مهدی غلام‌نژاد، عباس هاشمی و حبیب صداقت از قاریان بین‌المللی، سخنرانی و ارائه محفوظات عبدالرضا برازجانی، حافظ کل قرآن و با اجرای محمد جماله و حامد یوسفی همراه است.
 
کامران افزود: همچنین این محفل نورانی روز چهارشنبه، ۲۲ دی‌ماه در مصلای نماز جمعه شهر دالکی از توابع شهرستان دشتستان برپا می‌شود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید