کد خبر : ۲۴,۲۹۴
۵ اسفند ۱۳۹۹ ۲۱:۵۵
کوه بانوی خارگی موفق به گذراندن دوره بهمن شناسی شد
خارگ نیوز:رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی جزیره خارگ گفت: کوهبانوی خارگی مرضیه ناصری دوره بهمن شناسی که از دوره های تخصصی فدراسیون کوهنوردی است را با موفقیت پشت سر گذاشت.
به گزارش خارگ نیوز، محمدرضا دشتی زاده در گفتگو با خارگ نیوز اظهار داشت: کوهبانوی خارگی مرضیه ناصری دوره بهمن شناسی که از دوره های تخصصی فدراسیون کوهنوردی است را با موفقیت پشت سر گذاشت.
 
وی افزود: سقوط بهمن یکی از مهمترین دلایل فوت کوهنوردان در صعودهای زمستانه بشمار می رود، افزایش روزافزون کوهنوردی در زمستان و رعایت نکردن مسائل ایمنی در این ورزش، متأسفانه هر سال شاهد افزایش آمار درگذشتگان مربوط به این رخداد هستیم.
 
رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی جزیره خارگ تصریح کرد : هدف کلی از برگزاری این دوره، ایجاد یک دانش قابل تبدیل به تجربه برای کوهنوردان است.
 
دشتی زاده خاطرنشان کرد: شناخت عوامل تاثیر گذار بر وقوع بهمن و دانستن چگونگی جستجو و نجات در بهمن برای هر کوهنوردی لازم و ضروری است و می تواند از آمار هر ساله کشته شدگان کم کند.
 
به گزارش خبرنگار خارگ نیوز،این دوره بر اساس سر فصلهای مصوب فدراسیون کوهنوردی  از طرف باشگاه پردیس صفه استان اصفهان در منطقه فریدون شهر و زیر نظر مدرس رسمی فدراسیون عباس علینژاد تدریس شد، که مباحث مطرح شده در این دوره به این شرح می باشد :
شناخت لایه های برف،انواع بهمن،عوامل ریزش بهمن
مواردی که صعود کننده قبل از اجرای برنامه باید بداند
روش بررسی پروفیل برف،روش اندازه گیری شیب برف،روش تقریبی سرعت باد،ایجاد کمپ و ساخت اتاق برفی و بیواک در زمستان،کار با دستگاه زنده یاب،جستجوی مصدوم

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید