کد خبر : ۱۷,۴۱۷
۲۴ آذر ۱۳۹۹ ۱۶:۱۱
خارگ نیوز: به مناسبت سی و دومین هفته از پویش هرهفته_الف_ب_ایران، سه‌شنبه ۲۵ آذرماه، پروژه‌های صنعت آب و برق خراسان رضوی با هزینه‌ای بالغ بر ۷۶ میلیارد تومان، با حضور وزیر نیرو و استاندار خراسان رضوی به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح خواهد شد.
به گزارش خارگ نیوز، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان در این خصوص اظهار کرد: پارک بین‌المللی آموزش‌های تخصصی فوق توزیع و انتقال با سرمایه‌گذاری ۱۲ میلیارد ریال آغاز خواهد شد. این پروژه جهت افزایش مهارت و کاهش خطای نیروی انسانی در بخش‌های انتقال و فوق توزیع راه‌اندازی شده و هدف از آن، ایجاد بستر مناسب جهت آموزش اپراتورها و تکنسین‌های تعمیر و نگهداری و جذب توریسم صنعتی در حوزه برق از کشورهای همسایه است.  
 
مهندس رضا ریاحی خاطرنشان کرد: پروژه دیگر افزایش ظرفیت پست‌های ۱۳۲ کیلوولت خواجه‌ربیع و GIS بوعلی است که بهره‌برداری از پست خواجه‌ربیع با هزینه ۳۲ میلیارد ریال آغاز می‌شود. در پست ۱۳۲ کیلوولت خواجه‌ربیع یک دستگاه ترانسفورماتور ۱۳۲ کیلوولت با ظرفیت ۳۰ مگاولت‌آمپر نصب و راه‌اندازی شده که هدف از آن افزایش قابلیت اطمینان شبکه، تامین برق برای مشترکین در منطقه مرکزی شهر مشهد و کاهش تلفات در شبکه فشار متوسط است.  
 
وی با بیان اینکه افزایش ظرفیت پست ۱۳۲ کیلوولت GIS بوعلی یکی دیگر از پروژه‌های قابل افتتاح است، عنوان کرد: این پروژه نیز با هزینه ۷۴ میلیارد ریال انجام شده و در این پروژه یک دستگاه ترانسفورماتور ۱۳۲ کیلوولت با ظرفیت ۵۰ مگاولت آمپر نصب و راه‌اندازی شده است. این پروژه به بهبود و افزایش پایداری شبکه شهر مشهد و تامین برق مشترکین جدید خانگی و تجاری کمک می‌کند.
 
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان گفت: افزایش ظرفیت پست ۱۳۲ کیلوولت موبیل ترشیز در شهرستان کاشمر پروژه دیگری بوده که هزینه اجرایی آن ۴۰ میلیارد ریال است. در این پروژه یک پست موبیل با ظرفیت ۱۵ مگاولت‌آمپر نصب و راه‌اندازی شده است. این اقدام موجب افزایش اطمینان شبکه و تامین برق مشترکان جدید در شهرستان کاشمر می‌شود.  
 
وی اضافه کرد: همچنین برق‌رسانی به دو روستا با ۳۳ خانوار تحت پوشش با تلاش همکاران شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی از دیگر طرح‌هایی بوده که قرار است با حضور وزیر نیرو در قالب سی‌ودومین هفته پویش الف_ب_ایران بهره‌برداری شود. برای این پروژه ۱.۲ میلیارد تومان هزینه شده است.
 
بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای خراسان، ریاحی بیان کرد: همچنین دو نیروگاه خورشیدی به ظرفیت هر کدام یک مگاوات، جمعا با هزینه ۱۶ میلیارد تومان و نیز یک نیروگاه بادی ۶۶۰ کیلوواتی با ۸.۵ میلیارد تومان هزینه در منطقه خرگرد شهرستان دروح نیز طی این مراسم افتتاح می‌شود.  
 
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان اضافه کرد: همچنین طرح آب‌رسانی به ۴۲ روستا با جمعیت ۳۳ هزار و ۸۰۰ نفر، طرح دیگری بوده که به همت شرکت آبفا استان خراسان رضوی در سی‌ودومین هفته پویش هر هفته الف_ب_ایران افتتاح می‌شود. برای این پروژه نیز ۳۴.۶ میلیارد تومان هزینه شده است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید