کد خبر : ۹۸۴
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۲۱:۳۶
البته شایسته است رییس شورا اطلاعات کامل به مردم بدهند و اعلام کنند از سرجمع اعتبارات استانی سال ۹۶ که به گفته رئیس شورا از ۱۸ میلیارد به ۴۳ میلیارد افزایش داشته چه میزان از این اعتبار به شهرداری تخصیص یافته و اگر این مبلغ وارد شهرداری شده در طول ٦ ماه صرف چه پروژه هایی شده
‎‏لطف الله علی پور در گفتگو با خبرنگار نخ نیوز در خصوص بیانیه رییس محترم شورای اسلامی شهر خارگ گفت: از نوع نگارش متن بیانیه رییس شورا کاملا آشفتگی مشهود بوده و با خواندن کامل بیانیه برای عموم مردم مشخص نشده مصوبه مربوط به کمک هزینه به تیم ایران جوان بوشهر چرا می بایست از طریق شورای شهر خارگ انجام شود. بنده نیز ضمن تشکر از مسئولین محترم استانی که در طول 6 ماهه دوم سال 96 اعتبارات را افزایش داده اند دلیلی برای تصویب مصوبه ای غیرقانونی ندیدم و به نظر نمی رسد مسئولین محترم استان نیز با این تخلف مشهود با اعضای موافق مصوبه هم راستا باشند.

‎ وی افزود : البته شایسته است رییس شورا اطلاعات کامل به مردم بدهند و اعلام کنند از سرجمع اعتبارات استانی سال ۹۶ که به گفته رئیس شورا از ۱۸ میلیارد به ۴۳ میلیارد افزایش داشته چه میزان از این اعتبار به شهرداری تخصیص یافته و اگر این مبلغ وارد شهرداری شده در طول ٦ ماه صرف چه پروژه هایی شده ؟

نائب رئیس شورای شهر خارگ تصریح کرد : کدام سازمان یا مسئول ارشدی از آقای باقری خواسته که این پول را به ایران جوان بوشهر (تیمی خصوصی و غیرخارگی)کمک کند؟اگر این موضوع قانونی بوده چرا نام مسئول استانی و یا نامه ایشان را در بیانیه قید نکرده اید!؟

‎‏‎علی پور با اشاره به اینکه اگر این مصوبه قانونی بوده چرا تا قبل از بیانیه اینجانب و آگاهی مردم شریف شهرم چنین مصوبه ای تکذیب می شود خاطر نشان کرد : با وجود تعامل ادعایی مثبت و سازنده جنابعالی و دوستان آیا تخصیص 100 میلیون تومانی کمک به ورزش خارگ نمی توانست در قالب 230 درصد افزایش اعتبارات استانی (٤٣ میلیارد ریال) قرار گیرد تا این تخلف انجام نشود.اگر این موضوع قانونی بوده چه دلیل داشت جنابعالی و دوستان در جلسه 7/10/96 تاکید برمحرمانه بودن موضوع داشته باشید؟ چرا در آن جلسه بعد از ارائه دلایل اینجانب شما نیز رای مخالف دادید؟ ( صورتجلسه موجود هست ولی شما در بیانیه اشاره ای نکردید) شما را چه شدکه در جلسه بعد رای مثبت به این مصوبه دادید؟ تحت فشار چه گروه یا چه کسی این کار غیرقانونی را قانونی جلوه می دهید؟


‎‏‎وی در ادامه افزود : تا دیروز اصرار جنابعالی و دوستان نزدیکتان کذب بودن این مصوبه بود و بعد گفتید از اعتبارات استانی 300 میلیون تومان وارد شهرداری می شودو سپس ما از این اعتبار 200 میلیون به ایرانجوان پرداخت خواهیم کرد . حال در توضیحات بیانیه اعتراف کردید که از "درآمد داخلی" شهرداری کمک صورت می گرفته و در متن مصوبه هم دقیقا قید شده از "درآمد داخلی" شهرداری پرداخت صورت میگیرد.


‎‏‎علی پور با اشاره به اینکه اگر این تصمیم گیری قانونی و اینقدر نتایج مثبت داشته چرا تا به امروز مخفی کاری کردید و تاکید میکردید که مردم به هیچ وجه از این موضوع چیزی ندانند؟( سند صحبت بنده کتمان موضوع توسط جنابعالی در فضای مجازی بعد از سوال فعالین اجتماعی) واگر دغدغه ورزش خارگ را داشتید و مصوبه قانونی بوده چرا می بایست این دغدغه را بدلیل بروز پچ پچ های درگوشی ( به گفته جنابعالی) به فراموشی بسپارید؟، پس این "بلوغ فکری" در چه زمانی بکار اعضای شورا می آید؟ یادآور شد :در آن جلسه به اصطلاح محرمانه (بدلیل ترس شما از اشکار شدن پشت پرده ها) بنده چند بار تاکید کردم کمک به ورزشکاران خارگ بشود و در زیر امضا خود بعنوان مخالف قید کردم ورزشکاران بومی در اولویت هستند.چرا مصوبه ای را که این همه به گفته جنابعالی به نفع مردم خارگ بود را بدون تشکیل جلسه و تصمیم گیری در جلسه رسمی شورا و بعد از آشکار شدن حقایق بر اساس تصمیم شخصی طی نامه شماره25/9 / ش خ مورخ 5/2/97 به شهرداری خارگ کنسل کردید؟


‎‏‎ نائب رئیس شورای شهر خارگ گفت :تا حالا طی این 5 سالی که در هیئت رییسه شورا هستید چند بار مشاهده کردید که شورای شهر بوشهر با توجه به اعتبارات خوبی که از استان می گیرد برای کمک به یک تیم ورزشی خارگ مصوبه ای داشته باشد؟در متن خود به وضوح اشاره کردید براحتی در متمم بودجه جابجایی ردیف های بودجه را تصویب می کنید کاش این دیدگاه را در دوره قبل هم داشتید. زمانی که به شما و دوستانتان اعلام شد جابجایی ردیف های بودجه و انحراف بودجه در خیلی از شهرداری ها صورت میگیرد و شورا می تواند مصوب کند اما بخاطر لج و لجبازی ها، موضوع را به چالش در سطح جزیره تبدیل کردید!


‎‏‎علی پور در ادامه خاطر نشان کرد :در خصوص مصوبه هم جای تعجب دارد جنابعالی بعد از 5 سال فعالیت در شورا هنوز متوجه نشدید که کمیته انطباق فرمانداری فقط مصوبات شورای شهر را با قانون انطباق میدهد و تا جایی که در قانون آمده اگر در مدت ١٤ روز از زمان ارسال "مصوبه" شورای شهر به فرمانداری پاسخی از طرف فرمانداری ارسال نشود مصوبه قابلیت اجرایی دارد. پر واضح است که جنابعالی برای فرار از حقیقت بازی با کلمات می کنید و توصیه بنده به جنابعالی این است که مجددا کتاب قوانین شورای اسلامی شهر را مطالعه نمایید تا متوجه بشوید مصوبه و مفاد صورتجلسه چیست؟ و متوجه شوید کل بودجه پیش بینی شده هر شهر باید صرفا برای منفعت مردم آن شهر باشد. صورتجلسه را مجدد مطالعه کنید ببینید چرا کمک به تیم ایرانجوان را در قسمت تصمیمات و مصوبات نوشته اید؟ اگر روال نهایی شدن "مصوبات" مجلس شورای اسلامی در شورای نگهبان و مجلس مصلحت نظام را مطالعه نمایید اطلاعات خود را تکمیلتر خواهید کرد .اگر چنین مصوبه ای نبوده پس دلیل صدور نامه عجولانه شماره 9/25 / ش خ مورخ 5/2/97 به شهرداری جهت لغو این موضوع چه بوده است؟چرا باید تخصیص اعتبار ٣٠٠ میلیون تومانی برای اجرای پروژه عمرانی( اگر و اگر تخصیص داده شود) مساوی با شرط پرداخت ٢٠٠ میلیون تومانی از درآمد داخلی شهرداری به ایرانجوان بوشهر باشد؟؟؟ اینجانب سابقه کمتری نسبت به جنابعالی در شورای شهر دارم شما بفرماییدآیا در تخصیص اعتبار برای همه شهرهای استان این اتفاق معمول هست؟ و در سالیان گذشته هم شما چنین تعاملاتی را در شورای شهر داشته اید.اگرتوافق و تعامل بوده چرا طبق گفته جنابعالی مصوبه شورا توسط فرمانداری در تاریخ ٢٣ بهمن ٩٦ رد شده است شاید فرمانداری از تعاملات شما خبر نداشته!


‎‏‎نائب رئیس شورای شهر خارگ یادآور شد : جناب رییس آیا مذاکرات جلسه محرمانه ای که می خواستید به اصرار یکی از اعضای شورا به هر نحوی تایید مصوبه را از بقیه اعضای شورا بگیرید نیز در فرم های مخصوص و دفاتر ثبت دست نویس صورتجلسات یادداشت نموده اید؟تاکید می کنم درخواست تیم فوتسال حداقل 15 میلیون تومان بود که بدلیل عدم اختصاص این مبلغ ، تیم فوتسال از مسابقات بازماند.چرا به جای پاسخگویی سعی بر منحرف کردن موضوع دارید؟ دلیل این همه آشفتگی در نوشتار شما چیست؟ یعنی شنیدن حقیقت تلخ این قدر برای شما گران بوده؟به گفته جنابعالی بنده دقت کافی و وقت وافی برای بررسی صورتجلسات ندارم!!! با توجه به اینکه جلوی برخی سو استفاده ها را تا به امروز گرفته ام ( برخی را تاکنون موفق نشده ام) شاید دوست داشته باشید اینگونه باشد ولی بنده با دقت و وقت وافی در مسایل و مصوبات شورا تفکر میکنم تا در اینده مجبور به توجیه نباشم.جنابعالی با توجه به اینکه رییس مجموعه ای می باشید که خود از شهرداری خارگ بزرگتر و نیروی انسانی بیشتر دارد و با توجه به حجم کارها درگیر مسایل ریز و درشت هستید، ظاهرا از بعضی اتفاقات و مشکلات اطراف خود خبر ندارید و متاسفانه تحت تاثیر تفکر اشتباه برخی از دوستان تصمیم گیری اشتباه میکنید و اکنون بجای عذرخواهی از مردم با توجه به تحریک همان دوستان سعی بر توجیه مصوبه ای غیر قانونی دارید .

‎‏‎ علی پور گفت در پایان یادآور می شوم که در ابتدای مسیر همگی سوگند یاد کردیم که حافظ منافع مردم باشیم نه حافظ منافع شخصی و مسئولین.بعد از این شفاف سازی ممکن است از آماج حملات و ناسزاها و تخریب های شخصیتی توسط افراد خاص در امان نباشم ولی با توجه به عهدی که با مردم بستم مکلف به شفاف سازی و جلوگیری از رانت ها هستم.اگر روند پرشتاب مدنظر شما در قالب مصوبات خلاف قانون و مغایر با منافع مردم عملی میشود اطمینان داشته باشید بنده ترمز آن خواهم بود اما اگر در راستای منافع مردم حرکت کنید تمام قد حامی شما و مجموعه خواهم بود. بیایید با مردم رو راست باشید و اشتباهات خود را بجای توجیه، بپذیرید. مردم شهر آگاه تر و هوشیارتر از گذشته هستند. اگر تحت فشار تصمیم گیری میکنید و مسایل پشت پرده احتمالی وجود دارد به مردم بگویید و با مردم شفاف باشید. قضاوت را بر عهده مردم شریف جزیره مقاوم خارگ میگذارم. در خانه اگر کس است یک حرف بس است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید