کد خبر : ۹,۶۰۵
۲ شهریور ۱۳۹۹ ۲۱:۳۱
طرح‌های بنادر استان بوشهر با اعتبار ۳۴۰ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود
خارگ نیوز: مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر از افتتاح و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های بنادر استان در هفته دولت خبر داد و گفت: برای اجرای این طرح‌ها در بنادر مختلف استان بوشهر بیش از ۳۴۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.
به گزارش خارگ نیوز، سیاوش ارجمندزاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر از افتتاح طرح‌های بندری در هفته دولت خبر داد و اظهار داشت: در این هفته 6 پروژه دریایی و بندری افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.
 
وی از تکمیل طرح لایروبی کانال‌های داخلی و خارجی دسترسی به بندر بوشهر خبر داد و بیان کرد: طرح  افزایش عمق کانال بندر بوشهر با حجم  لایروبی بیش از 5.7 میلیون متر مکعب کانال دریایی داخلی و خارجی  بندر بوشهر  با سرمایه‌گذاری 190 میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح می‌شود.
 
 مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه این طرح در مدت 10 ماه اجراء شد خاطر نشان کرد: با اجرا این پروژه مهم و افزایش عمق کانال دسترسی بندر بوشهر تا 11 متر زمینه تردد کشتی‏‌های 30 هزار تنی در بندر بوشهر فراهم کرده است.
 
ارجمندزاده از احداث پایانه مسافربری بین المللی بندر بوشهر بوشهر خبر داد و افزود: این پروژه در راستای توسعه طرح‌های گردشگری دریایی با 45 میلیارد  تومان اعتبار عملیات اجرایی آن آغاز می‎شود که اجرا آن در رونق حمل و نقل مسافری بندربوشهر نقش چشمگیری ایفا خواهد کرد. 
 
وی از آغاز ساخت پروژه ساختمان اداری و آسایشگاه گارد اداره بندر دیر خبر داد و خاطر نشان کرد: این پروژه اعتبار با 3.5 میلیارد ریال عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود و در مدت  یکسال اجرا می‌شود.
 
 مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه ساختمان اداری و آسایشگاه گارد بندر کنگان با 3.5 میلیارد ریال اعتبار مدت یکسال احداث شده است از اجرای پروژه توسعه و احداث اسکله تجاری بندر کنگان خبر داد و تصریح کرد: این پروژه به عنوان یکی از مطالبات مردم کنگان و   از پروژه‏‎های مهم سفر رئیس جمهور به استان بوشهر با اعتبار 100 میلیارد تومان اجرایی خواهد شد.
 
ارجمندزاده  با بیان اینکه بندر کنگان به بندر مدرن تبدیل می‌شود اظهار کرد: با ساخت اسکله تجاری کنگان  در مدت 2 سال  این بندر با تغییر و تحول اساسی از یک بندر سنتی به یک بندر مدرن با قابلیت پهلوگیری کشتی‌های فلزی تبدیل و در این راستا اسکله شناور کوچک کنگان نیز  با 4.9 میلیارد تومان اعتبار احداث و راه‎اندازی می‌شود.
 
وی، احداث مجتمع  بندری نگین بوشهر را به عنوان یکی از مصوبه‎های سفر رئیس جمهوری به بوشهر دانست و تصریح کرد:  در این راستا تاسیسات زیر بنایی این مجتمع بندری تا پایان  امسال تکمیل  می‌شود.
 
 مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بیان کرد: در این پروژه ترمینال‌ها، راه‌های دسترسی به ترمینالها،  خیابان کشی‌ها، تاسیسات آبرسانی، برق‌رسانی و گازرسانی، سیستم اطفای حریق ساخته می‌شود.
 
ارجمندزاده افزود: در این راستا ساخت ترمینال جنرال کارگو ویژه تخلیه و بارگیری کانتینر و ترمینال نفتی به طور کامل آماده برای پذیرش سرمایه‌گذار می‌شود.
 
وی با بیان اینکه بندر گناوه به عنوان مهم‎ترین بندر تجاری استان بوشهر است گفت: طرح بهسازی محوطه‌ها و پروژه ساختمان گارد در بندر گناوه در دست اقدام است و لایروبی خورآن هم تا یکماه آینده تکمیل می‌شود.
 
 مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اینکه بندر دیر به عنوان یکی از کانون‎های مهم صادراتی کشور و به‌ویژه استان بوشهر به قطر است خاطرنشان کرد: طرح مطالعات توسعه اسکله‌های بندر دیر به طول 280 متر مصوب شده که این مهم در راستای فراهم سازی زیرساخت‎های صادراتی اجرا می‌شود.
 
ارجمندزاده افزود: در مجموع در هفته دولت امسال شش پروژه بندری افتتاح  و عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود که برای اجرای این طرح‌ها بیش از 340 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید