کد خبر : ۹,۵۲۱
۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۵:۰۳
عینک ایمنی طبی چه کاربردی دارد؟
خارگ نیوز: همگی می‌دانیم که در زمان حضور در محیط‌های صنعتی، پزشکی و آزمایشگاهی باید لوازم ایمنی مناسب به همراه داشته باشیم.
به گزارش خارگ نیوز،بنابراعلام ایمن یاب، یکی از مهم‌ترین‌ لوازم ایمنی ها در این میان، عینک ایمنی است؛ زیرا حفاظت بهینه و مناسب از سلطان بدن یعنی چشم‌ها، از اهمیت بسزایی برخوردار است.
 
بسته به کاری که در دست انجام داریم باید از عینک ایمنی آزمایشگاهی یا سنگ‌زنی با لنز شفاف و یا عینک جوشکاری یا عینک کوره با لنز بسیار تیره، استفاده کرد. اولی فقط از برخورد اجسام ریز به چشم جلوگیری می‌کند ولی دومی حفاظت اشعه‌ای هم انجام می‌دهد.
 
اما سوالی در اینجا مطرح می‌شود: تکلیف افرادی که از عینک طبی استفاده می‌کنند چیست؟ آیا می‌توانند بطور همزمان از عینک طبی و عینک ایمنی استفاده کنند؟
 
پاسخ هم منفی است و هم مثبت! منفی ازاین‌ جهت که عینک ایمنی را نمی‌توان روی عینک طبی قرار داد و استفاده کرد؛ و مثبت ازاین‌ جهت که یک نوع خاص از عینک ایمنی موجود است که این کار را انجام می‌دهد. به این صورت که قدری حجم بزرگتری دارد و می‌تواند روی عینک طبی سوار شود مانند یک قاب.
 
این محصول عینک ایمنی طبی یا اصطلاحا روعینکی نامیده می‌شود و تمام مشخصات فیزیکی یک عینک ایمنی را داراست؛ مثلا بدنه و لنز عینک از پلی کربنات مقاوم و نشکن تولید شده است؛ بنابراین دوستانی که از عینک طبی استفاده می‌کنند می‌توانند بطور همزمان عینک ایمنی هم داشته باشند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید