کد خبر : ۹,۴۴۹
۳۰ مرداد ۱۳۹۹ ۲۳:۳۹
موفقیت کوه بانوی خارگی در دوره پیشرفته سنگنوردی فدراسیون کوهنوردی جمهوری اسلامی ایران
خارگ نیوز: رئیس هیات کوه نوردی خارگ گفت: کوه بانو مرضیه ناصری توانست با موفقیت در این دوره به عنوان اولین بانوی کوهنورد خارگی افتخاری دیگر را برای جامعه کوهنوردان جزیره خارگ رقم بزند
به گزارش خارگ نیوز، محمد رضا دشتی زاده گفت: فدراسیون کوه نوردی، دوره های کارآموزی را برای آشنایی بیشتر با اصول کوه نوردی در کلیه رشته های آن و افزایش مهارت ورزشکاران این رشته ها  طراحی کرده است. فراگیری درست تکنیک‌ها و روشهای مناسب در رشته های مختلف کوهنوردی باعث ارتقا سطح کیفی این ورزش شده و شرکت کنندگان در این دوره ها با فراگیری فنون ، اطلاعات و بهره‌گیری از توان مربیان خود میوانند تجارت ارزشمندی در جهت بالا بردن دانش  و مهارت  خود کسب نمایند.

وی افزود: دوره پیشرفته سنگ نوردی پلی است میان  دنیای کوهنورد عادی و کوهنوردی فنی . با بهره گیری  مناسب از فنونی که در این کلاس آموزش داده میشود میتوان پای به دنیای کوهنوردی جدی گذارد.  آشنایی با فنون سنگ نوردی  کوهنوردان  را قادر میسازد در مواجه با  معابر سنگی  ، توان و امکان صعود و فرود را داشته باشند و اقدام به صعودهای جدی تری نمایند .

سرفصل های آموزشی دوره شامل:

مروری بر دوره سنگنوردی مقدماتی شامل  برپایی کارگاه ها ، انواع حمایت ها ، فرود و صعود ها  ، آموزش های جدید شامل  ابزارشناسی  پیشرقته ، کار با رکاب و صعودهای مصنوعی،  صعود کرده ای طبیعی  بهمراه ابزار گزاری (شفت ، فرند ، هگزان ، رول و ...  ) ، انواع صعود میمونی (با یومار و پروسیک و ...) و انواع فرود ، اجرای کارگاههای حمایت از پائین و بالا  ، ایستاتیک و دینامیک   انواع سیستم های بالاکشی با ابزار و قرقره (موفلاژ، فلاشن زوگ )  و حمل مجروح  از ارتفاعات  دیواره  به پائین ، و بسیاری موارد دیگر...

رئیس هیات کوه نوردی خارگ تصریح کرد: کوهنوردان جزیره خارگ با عزمی راسخ روز به روز در حال تجهیز نمودن خود به علم روز این ورزش مینمایند تا بتوانند در ادامه راه بصورت حرفه ای گام های محکمی را برای پیشرفت کوهنوردی جزیره خارگ بردارند.

وی گفت: این هیات در مسیر تکامل خود بصورت مستمر و پایدار و با برنامه ریزی از پیش تعیین شده کوهنوردی اصولی و علمی را بر پایه ارتقا تک تک کوهنوردان جزیره خارگ در نقشه راه خود ترسیم نموده است. 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید