کد خبر : ۹۳۱
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۲۰:۴۰
مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران گفت: در سال گذشته با صادر شدن 870 میلیون بشکه نفت از جزیره خارگ میزان صادرات این محصول در مقایسه با سال1395، 38 درصد افزایش یافت.
سید پیروز موسوی مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران افزود: این میزان صادرات با یکهزار و 50 فروند نفتکش به کشورهای های هدف حمل شده است.

وی بیان کرد: عمده مقصد های صادرات نفت ایران پنج کشور چین، هند، ژاپن، ترکیه و کره جنوبی هستند.

موسوی ادامه داد: علاوه بر این، کشورهایی همچون آفریقای جنوبی، سریلانکا، فرانسه و ایتالیا نیز خریدار نفت ایران به شمار می روند.

وی اظهار داشت: میزان صادرات ایران به اروپا بطور میانگین 600 هزار بشکه در روز است.

موسوی اظهار داشت: در ارتباط با صادرات نفت ایران از جزیره خارگ نکته قابل توجه فروش نقدی نفت است که پیش از بارگیری نفتکش ها فرایند دریافت صورت می گیرد.

وی بیان کرد: در جزیره خارگ بطور همزمان از قابلیت پهلودهی 9 شناور نفتکش و 2 شناور بصورت کشتی به کشتی برای بارگیری نفت برخوردار هستیم.

موسوی یادآور شد: در ماه آوریل ( فروردین- اردیبهشت) بیشترین رقم صادرات نفت خام و میعانات گازی از پایانه‌های خارگ و عسلویه صورت گرفت و در این مدت حدود 2 میلیون و 660 هزار بشکه نفت خام و میعانات گازی صادر شد.

خارگ در فاصله 57 کیلومتری شمال غربی بوشهر در آب های خلیج فارس قرار دارد و بیش از 90 درصد نفت ایران از طریق بزرگترین پایانه های این جزیره صادر می شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید