کد خبر : ۸,۳۲۰
۹ مرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۱۸
عملیات پاکسازی سواحل گناوه آغاز شد
خارگ نیوز: رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه گفت: عملیات پاکسازی ساحل این شهرستان که براثر لکه‌های نفتی آلوده شده‌است، آغاز شد.
به گزارش خارگ نیوز، کامبیز عبداللهی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: پاکسازی و جمع‌آوری لکه‌های نفتی خمیر مانند چسبیده به ماسه‌های ساحلی با همکاری و مشارکت شرکت نفت فلات قاره بهرگان، اداره کل بندر و دریانوردی استان بوشهر، اداره محیط زیست و سازمان‌های مردم نهاد این شهرستان و دهیاری روستای مال قاید در دو مرحله پیش‌بینی شده‌است.
 
وی اظهارداشت: ساحل روستای مال قاید و شهر گناوه از نقاط آلوده به موادنفتی است که  بصورت کامل پاکسازی و جمع آوری می‌شود.
 
                                                                                                      
 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه گفت: بخش وسیعی از ساحل این بندر  از سمت  ساحل اردوگاه شهدای دانش‌آموزی حدفاصل روستای چاهک به مال قاید، مال خلیفه تا ساحل گناوه ابتدای هفته جاری به لکه‌های نفتی آلوده شد که بلافاصله پیگری‌های لازم برای مشخص شدن علت، پاکسازی و جمع آوری آن آغاز شد. 
 
 وی اظهار داشت: هنوز علت آلودگی نفتی مشخص نشده و دردست بررسی است اما  نمونه‌برداری از نقاط آسیب دیده از مواد انجام  و برای بررسی بیشتر به مرکز استان بوشهر ارسال شد.                                                                                               
 
        
 
ساحل بندرگناوه علاوه بر اینکه در طول سال بویژه ماه‌های پایانی و تعطیلات نوروز میزبان هموطنان از نقاط مختلف کشور است، به مکانی مفرح و مناسب برای پرکردن اوقات فراغت اهالی این شهرستان از جمله شناکردن در فصل تابستان تبدیل اما در چند سال اخیر چندین بار به لکه‌های نفتی آلوده شده‌است و  خطرات زیادی برای مردم در برداشته است.
 
شهرستان گناوه  در شمال استان بوشهر با ۱۱۰ کیلومتر نوار ساحلی  در کنار تاسیسات مهمی نفتی واقع و نزدیک ترین شهر استان به  جزیره خارگ است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید