کد خبر : ۸,۰۷۶
۳ مرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۲
پتروشیمی خارک و بدهی ۷۶۱میلیاردی "گاز‌ترش"
خارگ نیوز: شرکت پتروشیمی خارک، با همکاری شرکت نفت فلات قاره نسبت به انتقال گاز از میدان نفتی فروزان (بزرگترین منبع گاز فلر ایران) اقدام خواهد کرد.
به گزارش خارگ نیوز، غلامرضا امیرشقاقی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی خارک در خصوص بدهی ۷۶۱ میلیارد ریالی خرید "گاز ترش " گفت: این مبلغ در حقیقت میزان بدهی شرکت " نفت فلات قاره" به "پتروشیمی خارک" بوده که ناشی از مقدار گاز تحویلی بعد از شیرین سازی و آب و برق و بخاری است که در صورت نیاز از پتروشیمی خارک تامین می‌شود.
 
وی ادامه داد: این موضوع مورد تایید "فلات قاره" و "پتروشیمی خارک" بوده، اما با توجه به اینکه شرکت نفت موظف به پرداخت آن است، هنوز این بدهکاری تسویه نشده است.
 
مدیرعامل پتروشیمی خارک به طرح‌های توسعه‌ای این شرکت اشاره و اظهار کرد: تمامی اقدامات در راستای انتقال کل گاز میدان نفتی فروزان به جزیره خارک بوده و اولین کار "شیرین سازی" و "آب گیری گاز" به جهت استفاده در پروژه‌های آتی است.
 
وی ادامه داد: در این زمینه کمپرسور ارزیابی شده و مقرر است توسط شرکت نفت فلات قاره خریداری شود. در صورت موافقت، خطوط هم سفارش داده شده و لوله گذاری در جزیره خارک انجام خواهد شد که امیدواریم تمامی گاز موجود در "میدان نفتی فروزان" (بزرگترین منبع گاز فلر ایران) به صفر برسد.
 
وی در پایان برگزاری مجمع به صورت آنلاین را در شرایط کرونا و جلوگیری از انتقال بیماری خوب و همگام با دنیای دیجیتال ارزیابی کرد.
 
بورس نیوز

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید