کد خبر : ۷,۹۵۷
۱ مرداد ۱۳۹۹ ۱۷:۳۳
بسیاری از جوانان به دلیل تشریفات زائد، ازدواج نمی‌کنند
خارگ نیوز: مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: جوانان باید آغاز زندگی خود را با درس گرفتن از این زوج الهی فرا گیرند تا زندگی پر رونق و با برکتی داشته باشند اما بسیاری از جوانان به دلیل برخی تشریفات زائد، ازدواج نمی‌کنند و چه بسا آینده آنها دچار لغزش‌هایی شود.
به گزارش خارگ نیوز، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی اول مردادماه ۹۹ ضمن تبریک فرا رسیدن اول ذی‌الحجه، سالروز ازدواج آسمانی امام متقین، حضرت علی (ع) و بانوی دو عالم، حضرت فاطمه (س) گفت: ازدواج آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) سرمشقی گرانبها برای مسلمانان و بهترین الگو برای تشکیل و اداره زندگی جوانان است.
 
وی اظهار کرد: تمام ابعاد و زوایا و سیره این دو شخصیت الهی برای مسلمانان سرمشقی گرانبها و مایه عاقبت به خیری، و همچنین ازدواج آنها بهترین الگو برای تشکیل و اداره زندگی جوانان است، زیرا تمام ابعاد زندگی آنها خدامحور بود.
 
این مسئول با بیان اینکه ازدواج این دو شخصیت آسمانی که هر دو دارای شخصیت‌های بزرگی بودند الگوی بارزی برای جامعه بشری است، اظهار کرد: آنها زندگی مشترک خود را با توکل بر خداوند و با نگاهی به شخصیت الهی همدیگر آغاز کردند و آنچه که برای این دو معصوم بزرگوار حائز اهمیت بود زندگی بر اساس رضایت پروردگار بود.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر بیان کرد: این دو شخصیت بزرگ با توکل بر خداوند با هم زندگی کردند و اساس و بنیان خانواده خود را بر پایه خدامحوری قرار دادند و این نکته رمز موفقیت آنان بود.
 
حجت‌الاسلام سروستانی اضافه کرد: زندگی این دو شخصیت الهی می‌تواند برای جوانان به ویژه نسل امروز الگوی موفقی باشد که به دور از مادیات زندگی خود را برای خدا آغاز کنند و وقتی کاری برای رضای خدا انجام شود همه گره‌ها باز خواهد شد.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی تصریح کرد: جوانان باید آغاز زندگی خود را با درس گرفتن از این زوج الهی فرا گیرند تا زندگی پر رونق و با برکتی داشته باشند بسیاری از جوانان به دلیل برخی تشریفات زائد، ازدواج نمی‌کنند و چه بسا آینده آنها دچار لغزش‌هایی شود.
 
حجت‌الاسلام سروستانی در خاتمه سخنان خود افزود: والدین و بزرگان باید همواره این سیره و روش را که همانا ترویج فرهنگ ازدواج آسان است، در جامعه گسترش دهند و در این رابطه افرادی که تمکن مالی و توانایی دارند دست افراد نیازمند را گرفته و به امر ازدواج جوانان کمک کنند ذخیره ارزشمندی برای آخرت خود فراهم می‌کنند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید