کد خبر : ۷,۹۴۷
۳۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۲:۱۷
پلوسی: ترامپ شکست را نپذیرد، کاخ سفید را "پاکسازی" می‌کنیم
خارگ نیوز: رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با اشاره به سناریوی احتمالی شکست ترامپ در انتخابات و امتناع او از ترک قدرت ابراز کرد، چنانچه رئیس جمهوری کنونی کاخ سفید را ترک نکند، "پاکسازی‌اش" می‌کنیم.
به گزارش خارگ نیوز، سخنان نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان  آمریکا در مصاحبه با ام‌اس‌ان‌بی‌سی، یک روز بعد از آن مطرح شد که دونالد ترامپ در گفت‌وگو با مجری فاکس نیوز تایید نکرد که نتایج انتخابات نوامبر را می‌پذیرد یا خیر.
 
در حالی که برخی از دموکرات‌ها نگران تبعات اقدام ترامپ در عدم پذیرش نتایج انتخابات ریاست جمهوری هستند، پلوسی در کمال آرامش گفت: حقیقت این است که، چه او تاکنون فهمیده باشد یا نه، او بیرون خواهد رفت.
 
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا افزود: صرفا اینکه او ممکن است نخواهد کاخ سفید را ترک کند، بدین معنا نیست که ما مراسم تحلیف برگزار نمی‌کنیم تا یک رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده روی کار بیاید.
 
پلوسی به این نکته اشاره کرد که او بعد از مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا دومین شخص در صف رسیدن به قدرت است. او گفت: به تازگی جلسات عادی را شروع کرده‌ایم. شاید برای شما جالب باشد چون من به آن‌ها گفتم چنین چیزی هرگز اتفاق نخواهد افتاد. به امید خدا هرگز اتفاق نمی‌افتد.
 
پلوسی در مصاحبه با میکا برژینسکی، دختر زبیگنو برژینسکی، مشاور امنیت ملی جیمی کارتر، گفت: اما فرایندی وجود دارد. این مساله اصلا به موضوع ارتباطی ندارد که اشغال‌کننده کاخ سفید حس بیرون رفتن از آن را ندارد آنجا باید پاکسازی شود چون ریاست جمهوری، ریاست جمهوری است. بحث جغرافی یا مکان نیست.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید