کد خبر : ۷,۹۴۶
۳۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۲:۱۵
بازتاب سفر الکاظمی به تهران در رسانه‌های عربی
خارگ نیوز: اولین سفر خارجی نخست وزیر عراق که به مقصد تهران انجام شد، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های عربی به دنبال داشت.
به گزارش خارگ نیوز، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق پس از اینکه سفرش به عربستان به تاخیر افتاد،ت هران را به عنوان اولین ایستگاه سفرهای خارجی خود انتخاب کرد.
 
وی که ظهر امروز (سه‌شنبه) در راس هیاتی بلندپایه متشکل از شخصیت‌های سیاسی و اقتصادی وارد ایران شد قرار است با مقامات ارشد کشورمان از جمله مقام معظم رهبری دیدار کند.
 
روسیا الیوم در رابطه با سفر الکاظمی به تهران نوشت: نخست‌وزیر عراق امروز در راس هیاتی بلندپایه در سفری رسمی بغداد را به مقصد تهران ترک کرد. وی قرار است با مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار و در رابطه با روابط دوجانبه و راه‌های گسترش آن ها و همچنین مسائل مشترک میان دو کشور در سطح منطقه و جهان بحث و رایزنی کند.
 
المیادین نوشت: الکاظمی در اولین سفر خارجی خود به منظور رایزنی در رابطه با آخرین تحولات منطقه وارد تهران شد.
 
این شبکه همچنین نوشت: نخست وزیر عراق قرار است در این سفر دو روزه با مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار و در رابطه با تحولات سیاسی و امنیتی منطقه به ویژه مبارزه با تروریسم و دیگر پرونده‌های امنیتی گفت‌وگو کند.
 
این شبکه لبنانی در ادامه به جزئیات سفر مصطفی الکاظمی به ایران پرداخت.
 
روزنامه فرامنطقه‌ای ایلاف با روتیتر اولین دیدار رهبر ایران با مسئول خارجی پس از کرونا، نوشت: الکاظمی به منظور ایجاد تعادل در روابط منطقه‌ای خود به تهران سفر کرد.
 
این روزنامه که در لندن چاپ می شود نوشت: نخست وزیر عراق امروز در اولین سفر خارجی خود پس از تصدی این منصب به ایران سفر کرد تا در روابط منطقه ای کشور خود تعادل ایجاد کند و در رابطه با همکاری های امنیتی، اقتصادی و تجاری بحث و رایزنی کند.
 
شبکه العربیه در این باره نوشت: الکاظمی در تهران و تاکید بر مقابله با احیای فرقه‌گرایی. نخست وزیر عراق امروز سه شنبه در راس هیاتی بلندپایه به ایران سفر کرد و قرار است با مسئولان عالی رتبه این کشور دیدار و گفت‌وگو کند.
 
این شبکه سعودی همچنین با اشاره به سفر دور روز پیش ظریف به بغداد نوشت: قرار بود اولین سفر خارجی الکاظمی به عربستان باشد اما وزارت خارجه عربستان دیروز دوشنبه اعلام کرد که سفر نخست وزیر عراق به ریاض تا زمان ترخیص ملک سلمان از بیمارستان به تعویق افتاد.
 
فرانس 24 عربی نیز نوشت: نخست وزیر عراق امروز در سفری رسمی و در اولین سفر خارجی خود پس از تصدی این منصب وارد تهران شد و قرار است با مقامات ارشد ایران دیدار و رایزنی کند. الکاظمی قرار بود در اولین سفر خود به عربستان برود اما پس از اینکه ملک سلمان راهی بیمارستان شد این سفر به تاخیر افتاد.
 
خبرگزاری ملی عراق(نینا) در این باره نوشت: مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق  در سفری رسمی و در راس هیاتی بلندپایه به تهران سفر کرد. وی قرار است با مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار و در رابطه با روابط میان دو کشور و راه های تقویت آن‌ها بحث و گفت وگو کند.
 
این خبرگزاری همچنین به دیدار نخست وزیر عراق با مقام معظم رهبری و محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان اشاره کرد.
 
بر اساس این گزارش، دیگر رسانه های عربی و عراقی مانند المعلومه، الدجله، الاخباریه، بغدادالیوم، الوطن المصری، رووداو عربی، شفق نیوز و ... سفر مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق به تهران را بازتاب دادند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید