کد خبر : ۷,۹۴۰
۳۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۲:۰۱
استان بوشهر از وضعیت قرمز خارج شد
خارگ نیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و اعمال برخی محدودیت‌ها این استان در زمان حاضر از وضعیت قرمز خارج و در وضعیت هشدار قرار گرفته است.
به گزارش خارگ نیوز، دکتر سعید کشمیری شامگاه سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: : هرچند استان بوشهر از حالت قرمز به  هشدار درآمده است اما کوچک‌ترین سهل انگاری و تعلل ما را به حالت قرمز باز می‌گرداند به‌ همین دلیل باید اقدام‌های پیشگیرانه را همچنان تا پایان بیماری ادامه داد.
 
وی بیان کرد: مردم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بیمار نشدن به کادر درمان که بسیار خسته و آسیب پذیر شده‌اند کمک کنند.
 
دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: در زمان حاضر ۴۰۰ نفر در بخش بهداشت و ۶۰۰ نفر در بخش درمان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که عده زیادی از آنها درمان و به کار برگشته و عده‌ای نیز در مرخصی و قرنطینه هستند.
 
وی بیان کرد: اغلب این افراد بی علامت و عده کمی از آنها بستری شده‌اند همچنین تاکنون پنج نفر از مجموعه بهداشت و درمان استان نیز بر اثر ابتلا به ویروس کووید ۱۹ جان خود را در راه خدمت به مردم از دست داده‌اند.
 
کشمیری اضافه کرد: هرچند کادر درمان فداکار هستند اما توان آنها محدود وآسیب پذیر هستند و ممکن است که بیمار شوند به همین دلیل با انجام کارهای پیشگیرانه و بیمار نشدن باید سرمایه‌های مملکت را حفظ کرد.
 
وی یادآور شد: هرچند بارقه‌های امید در خصوص کشف واکسن وجود دارد اما مردم تا زمان کشف واکسن و دارو باید مراقب باشند تا هر روز شاهد از دست دادن عزیزانمان نباشیم.
 
کشمیری با اشاره به اینکه تاکنون ۲۳۶ نفر در استان بوشهر براثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند گفت: براساس آمارها در ۲۴ ساعت گذشته پنج نفر در روزهای مختلف بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند که میانگین سنی آنها زیر ۵۴ سال است و این زنگ خطر به شمار می‌رود.
 
دبیرستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر افزود: آمارها بیانگر این است که جوانان و افراد سالم و بدون بیماری زمینه‌ای نیز در خطر تهدید ویروس کووید ۱۹ هستند و در صورت ابتلا و هر نوع بی دقتی و به موقع مراجعه نکردن احتمال ابتلا و حتی مرگ را دارد.
 
وی یادآور شد:در زمان حاضر ۳۴۶ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری و از این شمار ۱۶۸ مورد مثبت قطعی هستند همچنین از این شمار ۵۵ مورد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری و از این تعداد ۳۱ نفر با کمک دستگاه نفس می‌کشند.
 
کشمیری با اشاره به تولید ملی داروی رمدسیویر در کشور افزود: محموله نخست این دارو به صورت محدود وارد استان و در بین بیمارستان‌ها توزیع شده است و منتظر محموله دوم هستیم همچنین تجویز این دارو براساس تشخیص کمیته استانی درمان بیماری انجام می‌شود.
 
وی اضافه کرد: داروی رمدسیویر در مطالعات داخل کشور در خصوص تاثیر بر درمان کرونا نمره قابل قبولی را کسب کرده و پس از کشورهای آمریکا و اروپا، ایران از معدود کشورهایی است که تولید این دارو را شروع کرده است.
 
کشمیری یادآورشد: رمدسیویر دارویی بیمارستانی است برای بیماران بدحال و بیمارانی که وارد فاز دوم درمان شده‌اند با نظر پزشک متخصص و کمیته علمی مصرف می‌شود و برای بیماران زیر دستگاه و سرپایی مناسب نیست. 
 
دبیرستاد استانی مقابله با کرونا در خصوص تخت‌های بیمارستانی افزود: هفته گذشته با ۱۴ میلیارد تومان اعتبار ۴۰ تخت مراقبت ویژه از طریق کمک‌های شورای راهبردی پتروشیمی و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی تامین و براساس نیازسنجی‌های انجام شده در بین بیمارستان‌ها توزیع شده است.
 
وی ادامه داد: همچنین با بهره برداری از بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی هسته ای بوشهر تا مهرماه بخش زیادی از نیازهای استان تامین می‌شود.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا تا پایان هفته جاری همچنان ادامه دارد. 
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید