کد خبر : ۷,۹۳۹
۳۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۵۹
وضعیت مصرف برق در هیچ یک از شهرستان‌های بوشهر سبز نیست
خارگ نیوز: وضعیت مصرف برق در ۷ شهرستان از ۱۰ شهرستان استان بوشهر قرمز و در سه شهرستان دیگر زرد است.
به گزارش خارگ نیوز، آمار‌های شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر نشان می‌دهد در واپسین روز‌های نخستین ماه تابستان مصرف برق در ۷ شهرستان از ۱۰ شهرستان استان در وضعیت قرمز قرار دارد.
 
به این ترتیب شهرستان‌های دیر، بوشهر، کنگان، دشتستان، تنگستان، دشتی، دیلم در محدوده قرمز و شهرستان‌های جم، عسلویه و گناوه در محدوده زرد است.
 
بر اساس اعلام شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر دوشنبه ۳۰ تیر مصرف برق در استان در زمان اوج بار به هزار و ۸۷۰ مگاوات رسید.
 
وضعیت مصرف برق در هیچ یک از شهرستان‌های بوشهر سبز نیست
 
این شرکت از ساکنان مناطق قرمز خواسته برای کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق برنامه‌ریزی کنند و از شهروندان سه شهرستان محدوده زرد هم تقاضا کرده مصرف انرژی برق را ۵ درصد کاهش دهند.
 
همچنین از همه مردم استان درخواست شده است، با مدیریت مصرف برق از ساعت‌های ۱۳ تا ۱۷ یعنی زمان اوج مصرف به پایداری برق کمک کنند.
 
وزارت نیرو نیز اعلام کرد نقشه مصرف برق کشور نشان می‌دهد که امروز ۱۱ استان از جمله بوشهر در محدوده قرمز مصرف برق قرار دارند. استان‌های سمنان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، فارس، هرمزگان، همدان، کرمانشاه، اردبیل و آذربایجان‌های شرقی و غربی نیز مانند بوشهر در محدوده قرمز هستند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید