کد خبر : ۷,۵۶۳
۲۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵
فرماندار دیلم: پلیس از برگزاری مراسم عروسی و تجمعی در این شهرستان جلوگیری کند
خارگ نیوز: فرماندار دیلم گفت: شبکه بهداشت و درمان و فرماندهی انتظامی با هماهنگی یکدیگر از برگزاری مراسم‌ عروسی و تجمعی دراین شهرستان جلوگیری و اقدام کنند.
به گزارش خارگ نیوز، احمد دشتی روز سه شنبه در جلسه ستاد مبارزه با بیماری کرونا این شهرستان افزود: باتوجه به اینکه بیشترین میزان شیوع کرونا در این شهرستان از مراسم جشن و عروسی و تدفین اموات ناشی شده‌است باید به منظور جلوگیری از این روند مردم بیشتر همکاری کنند.
 
وی گفت: ازدواج امری مقدس است و ممنوع نیست اما  در این برهه سخت باید طبق پروتکل‌های بهداشتی تعیین شده و در زمان مناسب برگزار شود.
 
دشتی  اظهار داشت: به رغم اقدام‌های خوبی که برای مبارزه با کرونا در شهرستان انجام شده اما  کافی نیست و  آمار مرگ و میر و افراد بستری افزایش یافته‌است.
 
فرماندار دیلم گفت: مصوبه‌های جلسات در چارچوب تعیین شده عملیاتی شوند و دبیر ستاد مدیریت مبارزه با کرونا  با نظارت دقیق روزانه گزارش به فرمانداری ارایه دهند.
 
وی بیان کرد: شهرداری در مورد خاکسپاری فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا ، تمامی نیازهای امور تدفین را تامین کند.
 
رئیس ستاد مدیریت مبارزه با بیماری کرونا دیلم گفت: نوع نگاه ما با توجه به تشدید بیماری کرونا نیازمند تغییر و تلاش بیشتر است که در این زمینه اطلاع رسانی عمومی و آموزش ضرورت دارد و روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی از جمله فرمانداری و شبکه بهداشت ودرمان پیشقدم باشند.
 
وی بیان کرد: باتوجه به اینکه در سطح شهر بیشتر مردم از ماسک استفاده می‌کنند، می‌طلبد با آموزش‌های مستمر عده‌ای که رعایت نمی‌کنند این مهم به آنان توصیه شود.
 
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار دیلم گفت: در هر حوزه‌ای که نواقص وجود دارد، باید بطور شفاف به مردم گفته شود  هرچند که  بصورت مستقیم متوجه مسئولان اجرایی باشد.
 
محمد طاهری افزود: از افرادی که نمونه آنها مثبت اعلام می‌شود ، تعهدنامه‌ای اخذ می‌شود و مکلف هستند دوران قرنطینه خانگی خود را به مدت ۱۴ روز سپری کنند  و چنانچه شخصی خلاف تعهدنامه عمل کرد، برخورد قانونی با او خواهد شد.
 
رئیس شبکه بهداشت و درمان دیلم گفت: باتوجه به اینکه  تعداد زیادی از کادر درمان و پزشکان و همکاران این مجموعه مبتلا به کرونا شده‌اند، مردم باید برای جلوگیری از اخلال در ارایه خدمات درمانی بطور حتم پروتکل‌های بهداشتی از جمله زدن ماسک را در سرلوحه زندگی خود قرار دهند.
 
ایرج زنده بودی افزود: کارشناسان شبکه بهداشت بصورت روزانه تا اتمام دوره قرنطینه، پیگیر وضعیت جسمی بیماران مبتلا هستند.
 
وی ادامه داد: وضعیت کنونی شهرستان نگران کننده‌است و بصورت میانگین  روزانه حدود هفت بیمار کرونا مثبت در این شهرستان شناسایی می‌شود.
 
زنده بودی اضافه کرد:  فرماندهی انتظامی شهرستان به محض دریافت گزارش برگزاری مراسم تجمعی در سطح شهر با آنان برخورد و نسبت به جمع آوری اقدام کند.
 
راه اندازی پویش تولید ماسک با همکاری خیران و فعالان اجتماعی، درج نکردن جزییات تشییع اموات در آگهی ترحیم توسط چاپخانه‌ها و کافی نت‌ها، تامین موارد و تجهیزات تغسیل و تدفین فوتی، هماهنگی برای برگزاری مستمر جلسات ستاد مدیریت مبارزه با بیماری کرونا به صورت هفتگی، جلوگیری از برگزاری مراسم عروسی و ترحیم  تجمعی از عمده مصوبه‌های ستاد مقابله با کرونا شهرستان دیلم در این نشست بود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید