کد خبر : ۷۲,۵۳۷
۴ تیر ۱۴۰۳ ۱۱:۱۲
معاون شرکت توزیع برق لرستان گفت: برق ۷۲۳ چاه کشاورزی در استان به‌دلیل مصرف بی‌رویه قطع شدند.
همایون بختیاری امروز (چهارم خرداد ماه) در نشست با خبرنگاران تحت عنوان پویش با انرژی و پیک بار تابستان، با بیان اینکه دستگاه‌های اداری استان باید نسبت به سال ۱۴۰۰ حدود ۴۰ درصد مصرف برق خود را کاهش دهند، اظهار کرد: اگر این مهم انجام نشود از طریق کنتور هوشمند دو بار و هر بار نیم ساعت برق آنها قطع می‌شود و باید بعد از ساعت اداری نیز ۷۰ درصد مصرف نسبت به صبح کاهش داشته باشد.
 
وی بیان کرد: روز گذشته برق پنج اداره و چهارشنبه برق هفت بانک را در خرم‌آباد، پلدختر و رومشکان قطع کردیم. برق ۷۲۳ چاه کشاورزی لرستان نیز به‌دلیل مصرف بی‌رویه قطع شدند.
 
بختیاری گفت: ۱۶ مشترک صنایع کشاورزی در استان داریم که مشمول مدیریت مصرف نمی‌شوند؛ اما به‌دلیل اضافه مصرف، برق آنها به‌صورت اتوماتیک قطع می‌شود.
 
وی افزود: الگوی مصرف برق در فصل گرم ۳۰۰ کیلووات است و با مصرف کولر گازی این سقف بالاتر می‌رود، چنانچه مشترکی رعایت الگو را نداشته باشد مشمول جریمه می‌شود.
 
معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع برق لرستان گفت: فقط در شهرستان پلدختر تعرفه گرمسیری داریم و خسارتی که وارد می‌شود سه نوع است؛ ایرادی در سیستم داخلی مشترکین باشد به‌دلیل پول بیمه‌ای که مشترک پرداخت می‌کند از آن محل خسارت پرداخت می‌شود، نوع دیگر خسارت به خاطر کلیدزنی و مشکلات شبکه که ایجاد می‌شود که از محل قراردادی که شرکت توزیع با بیمه‌گذارها بسته است، پرداخت می‌شود و اگر براثر بلایای طبیعی باشد از مدیریت بحران تقبل خواهد شد.
 
وی ادامه داد: به بیش از ۸۵ درصد مشترکان که دچار خسارت شدند مبلغ خسارت پرداخت شده است.
 
بختیاری گفت: توزیع برق لرستان یکی از شرکت‌هایی است که خاموشی آن از متوسط کشور پایین‌تر است، ولی ایرادی که وجود دارد این است که صنعت برق به تولید، انتقال و توزیع تقسیم می‌شود.
 
بختیاری بیان کرد: بحث‌های مدیریت بار ناشی از کمبود تولید است و اگر سرمایه‌گذاری به‌موقع باشد، تولید بیشتر خواهد شد و شاهد کمترین خاموشی‌ها خواهیم بود.
 
انتهای پیام 
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید