کد خبر : ۷۲,۲۹۶
۲۰ خرداد ۱۴۰۳ ۱۱:۲۴
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی ۱۱۷ دستگاه سامانه هوشمند جاده‌ای جدید در جاده‌های استان خبر داد.
سیدشهرام کهریزی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به در دست اجرا بودن راه‌اندازی ۱۱۷ سامانه هوشمند در جاده‌های کرمانشاه، گفت: با راه‌اندازی این سامانه‌های جدید، تعداد کل سامانه‌های هوشمند جاده‌ای در کرمانشاه به ۲۹۸ مورد خواهد رسید.
 
وی ادامه داد: بنا داریم ۳۷ سامانه هوشمند نظارت تصویری، ۱۴ سامانه هوشمند تخلفات عبور و مرور و ۲۶ سامانه هوشمند ترددشمار راه‌اندازی کنیم. همچنین برای اولین بار در کرمانشاه ۴۰ سامانه هوشمند عکس‌برداری ثابت نیز راه‌اندازی خواهد شد.
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه یادآور شد: با راه‌اندازی این سامانه‌های جدید، در بخش سامانه‌های نظارت تصویری رشد ۱۱۲ درصدی و در سامانه‌های تخلفات عبور و مرور و سامانه‌های تردد شمار نیز رشد ۲۷ درصدی را شاهد خواهیم بود.
 
کهریزی با بیان اینکه اجرای بخش عمده این سامانه‌ها به پیمان رفته و پایه تعدادی از دوربین‌ها نیز نصب شده، از تلاش برای راه‌اندازی همه آنها تا پایان سال خبر داد و عنوان کرد: قطعا تعدادی از این سامانه‌های هوشمند تا قبل از ایام اربعین راه‌اندازی می‌شود.
 
وی از تاثیر سامانه‌های هوشمند در کنترل تردد در محورها یاد کرد و افزود: هر چقدر تعداد این سامانه‌ها بیشتر باشد، تخلفات جاده‌ای و به تبع آن میزان تصادفات و حوادث رانندگی کاهش خواهد یافت.
 
به گفته این مسئول، افزایش سامانه‌های هوشمند به رصد شرایط تردد و کنترل ترافیک در محورها نیز کمک می‌کند.
 
انتهای پیام
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید