کد خبر : ۷۲,۲۸۷
۲۰ خرداد ۱۴۰۳ ۱۱:۱۵
۲۱ مورد هدر رفت آب در استان بوشهر شناسایی و رفع شد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهرگفت: ۲۱ مورد هدررفت آب در استان بوشهر شناسایی و رفع شد.

ابوالحسن عالی صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۲۱ مورد هدر رفت آب در استان بوشهر شناسایی و رفع شد که از ۲۱ مورد دارای نشت یابی ۱۷ مورد مربوط به شبکه توزیع و چهار مورد مربوط به انشعابات بوده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر افزود: همچنین دبی نشتی‌های پیدا شده در مجموع ۱۰۱ لیتر بر ثانیه بوده که ۹۸ درصد آن مربوط به شبکه است.

وی تصریح کرد: با توجه به افزایش قابل توجه مصرف آب در استان بوشهر یکی از راهکارهای مهم شناسایی نقاط دارای نشت است، که این طرح به صورت ویژه دنبال می‌شود.

عالی ادامه داد: هم استانی‌ها نیز می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه نشت آب در خطوط انتقال، توزیع و انشعاب مورد را در اسرع وقت به سامانه تلفنی ۱۲۲ گزارش کنند.

وی افزود: با تمهیدات اندیشیده شده نیروهای عملیاتی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر آمادگی دارند تا در صورت گزارش دریافتی مبنی بر نشت آب در کمترین زمان ممکن نسبت به اصلاح آن اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر بسان کرد: انتظار می‌رود به موازات این طرح مشترکان هم استانی در مصرف آب بازنگری جدی داشته باشند، چرا که اکنون سرانه متوسط مصرف آب در استان بسیار فراتر از متوسط کشوری بوده و این رویه تهدیدی برای تأمین آب پایدار است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید