کد خبر : ۷۲,۱۸۶
۱۶ خرداد ۱۴۰۳ ۱۰:۳۸
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان البرز گفت: این استان در جایگاه سوم بودجه‌های عمرانی کشور در قانون بودجه سال جاری قرار گرفت.
به نقل از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی البرز، توحید شیریزاد روز چهارشنبه ۱۶ خرداد گفت: مجموع اعتبارات تملک دارایی‌های استان البرز بیش از ۲۰هزار میلیارد ریال است که نسبت به سال گذشته ۶۲.۹۹ درصد رشد داشته و به لحاظ رشد در جایگاه سوم بین استان‌های کشور قرار دارد.
 
 وی بیان کرد: رشد اعتبارات تملک دارایی‌های استان البرز از متوسط کشوری (۷۷.۴۲درصد) کمتر بوده که از مهمترین عوامل تاثیرگذار برآن اعتبارات دو سوم نفت است که استان سهم ناچیزی از آن را دارا است.
 
 شیریزاد گفت: ردیف متوازن نیز از دیگر بخش‌های بودجه‌ای است که از این محل نیز بیش از ۱۰هزار میلیارد ریال به البرز اختصاص یافته و نیمی از آن مربوط به پروژه‌های ملی بوده که در محدوده استان انجام می شود.
 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان البرز یاد آورشد: سهم این استان از اعتبارت هزینه‌ای بیش از ۱۰هزار میلیارد ریال است در حالی که مجموع اعتبارات هزینه ای استان ها درسال گذشته ۳۷۰ هزار میلیارد ریال بوده و نسبت به سال قبل سه درصد رشد داشته است.
 
 شیریزاد گفت: اعتبارات هزینه‌ای البرز از رشد بالاتری نسبت به متوسط کشوری برخوردار و در جایگاه ششم از نظر میزان رشد اعتبارات هزینه‌ای نسبت به سال قبل قرار دارد.
 
وی یاد آورشد: در بخش درآمدها برای استان البرز بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال تکلیف کسب در آمد پیش بینی شده که ۹۸.۴۹ درصد مربوط به درآمدهای مالیاتی است بنابراین درآمدهای عمومی استان حدود ۱۱۴ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته و رتبه چهار کشوری را دارد.
 
شیریزاد درآمدهای عمومی وصولی استان البرز در سال گذشته را به ارزش ۱۸۶ هزار و ۶۳۳ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: بر این اساس با رشد ۵۵ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۱ در این زمینه همراه بوده‌ایم که درآمدهای مالیاتی به ارزش ۱۸۲ و ۳۸۰ میلیارد ریال معادل ۹۸ درصد بوده که از این میزان ۶۰ درصد مربوط به درآمدهای مستقیم است.
 
انتهای پیام
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید