کد خبر : ۷۱,۸۲۶
۵ خرداد ۱۴۰۳ ۱۳:۲۱
بهره‌مندی ۶۰ زندانی استان بوشهر از ارفاقات قانونی
رییس کل دادگستری استان بوشهر گفت: ضمن بررسی درخواست‌های قضائی زندانیان با آزادی، عفو، مرخصی و ارفاقات قانونی ۶۰ زندانی موافقت شد.
مهدی مهرانگیز ظهر شنبه به همراه مدیرکل زندان‌ها، معاون قضائی دادگستری و رئیس مجمع شورای حل اختلاف استان بوشهر در سرکشی و بازدید از زندان مرکزی بوشهر در جمع زندانیان با تسلیت شهادت آیت‌الله رئیسی رئیس محترم جمهور، وزیر امور خارجه، امام جمعه تبریز، استاندار آذربایجان شرقی و دیگر شهدای سانحه هوایی به ویژگی‌های شهید آیت‌الله رئیسی اشاره کرد.
 
رئیس کل دادگستری استان بوشهر تقوای سیاسی و قضائی آیت‌الله رئیسی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: آیت‌الله رئیسی در قوه قضائیه و مجریه تحول شگرف و مهمی ایجاد کرد.
 
وی صداقت، مبارزه با فساد در همه سطوح، مردم‌داری و شجاع بودن را از خصوصیّات بارز و مهم آیت‌الله رئیسی دانست و گفت: شهید آیت‌الله رئیسی ولایت‌مدار محض بود به‌گونه‌ای که تمام برنامه‌های خود در دوران دستگاه قضا و مجریه بر اساس تفکرات امام راحل و مقام معظم رهبری تنظیم می‌کرد و همواره در حل مشکلات مردم و پیشرفت نظام حرکت می‌کرد.
 
مهرانگیز با بیان اینکه رئیس جمهور شهید به کاهش آسیب‌های اجتماعی و حل مشکلات مردم نیازمند و محروم توجه ویژه‌ای داشت تصریح کرد: سانحه بالگرد همه ملت ایران را داغدار و سوگوار کرد.
 
وی در ادامه با گرامیداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر و تجلیل از رزمندگان اسلام در ۸ سال دفاع مقدس تصریح کرد: رزمندگان اسلام در عملیات بیت‌المقدس که منجر به فتح خرمشهر شد تحول افتخارآفرینی ایجاد کردند و پس از فتح خرمشهر فتوحات دیگری در جبهه‌های جنگ تحمیلی حاصل شد.
 
حل مشکلات زندانیان
 
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر بیان کرد: امنیت، آسایش و اقتدار ایران اسلامی مدیون رشادت و حماسه‌آفرینی شهدای گرانقدر، جانبازان و سایر ایثارگران است.
 
مهرانگیز با اشاره به اینکه بازدید از زندان‌ها و بررسی مشکلات و درخواست‌های زندانیان در اولویت دستگاه قضا استان بوشهر قرار داد و تصریح کرد: همه دادستان‌ها، قضات و مسئولان دادگاه‌های استان بوشهر موظف به سرکشی و بازدید مستمر از زندان‌های استان برای بررسی مشکلات زندانیان هستند.
 
رئیس کل دادگستری استان بوشهر توجه ویژه به بهره‌مندی زندانیان دارای شرایط از ارفاقات قانونی را مورد تاکید قرار داد و افزود: حل مشکلات زندانیان و خانواده آنان در دستور دائم دستگاه قضا استان بوشهر قرار دارد و از هیچ کوششی در توجه به تحقق مطالبات آنان دریغ نمی‌شود.
 
وی در ملاقات چهره به چهره با تعدادی از مددجویان در زندان مرکزی بوشهر، پس از بررسی پرونده و درخواست‌های متقاضیان، دستورات لازم را برای رسیدگی به درخواست آنان شامل بررسی عفو، اعمال ارفاقات قانونی، مرخصی و آزادی صادر کرد.
 
در این بازدید رئیس کل دادگستری استان بوشهر به مناسبت سوم خرداد فتح خرمشهر با آزادی، عفو، مرخصی و ارفاقات قانونی ۶۰ زندانی موافقت کرد که ۴۰ نفر در زندان مرکزی بوشهر و ۲۰ نفر هم در زندان دشتی مشمول این ارفاقات قانونی شدند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید