کد خبر : ۷۱,۸۲۱
۵ خرداد ۱۴۰۳ ۰۹:۳۹
شهید رئیسی الگویی برجسته برای داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری است
امام جمعه بوشهر گفت: شهید آیت الله رئیسی با ویژگی‌های بارز و برجسته خود الگویی شایسته برای داوطلبان انتخاب ریاست جمهوری است.
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر اظهار کرد: مردم ایران در برنامه‌های پاسداشت شهیدان خدمت بخوبی نشان دادند چنان دارای رشد بصیرتی شده اند که با شایعات و وعده‌های کآذب دروغ نمی‌خورند.
 
وی بیان کرد: مردم به کسانی رای می‌دهند که در منظومه‌ هدایت‌های مقام معظم رهبری و ادامه دهنده راه شهیدان رجایی و رئیسی باشند.
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر تصریح کرد: انقلاب اسلامی با وجود این حادثه تلخ برای رئیس جمهور و یاران روند خود را پیش می‌برد و برکت خون این شهیدان منجر به اقتدار بیشتر نظام و انقلاب می‌شود.
 
صفایی بوشهری ادامه داد: از ویژگی‌های بارز آیت الله رئیسی اسلام خواهی و ولایت‌مداری بود و تلاش کرد تا مبانی ناب اسلامی در جامعه تعریف و نهادینه شود.
 
وی ادامه داد: شهید رئیسی اندیشه‌های مقام معظم رهبری و امام راحل ( ره) را بخوبی می‌شناخت و تخطی از اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب را گناه شرعی می‌دانست.
 
خطیب نماز جمعه بوشهر گفت: اخلاق‌مداری، تواضع و فروتنی با فقرا و مستضعفان در سرلوحه کار رئیس جمهور دولت سیزدهم قرار داشت.
 
صفایی بوشهری ادامه داد: از مسئولان اقتصادی کشور انتظار می رود خدمات آیت الله رئیسی را شفاف بیان کنند و بگویند چه تحویل گرفت و پس از شهادتش چه چیز بر جا مانده است.
 
وی با اعلام این که تمام وجود شهید رئیسی مردم‌داری بود تاکید کرد: صبوری و شکیبایی در برابر نقدهای غیرمنصانه و حرف‌های ناراحت کننده از دیگر ویژگی‌های بارز رئیس جمهور دولت سیزدهم بود چراکه هیچگاه در مقام پاسخ و جوابگویی در برابر هجمه‌ها نبود.
 
امام جمعه بوشهر عنوان کرد: شهید رئیسی شجاع و استکبارستیز بود و در محافل بین المللی هیچگاه در برابر آمریکا و اسراییل کوتاه نیامد و با روحیه ایثار و فداکاری برای مصون ماندن انقلاب و خدمت به مردم تلاش کرد.
 
وی ادامه داد: این شهید بزرگوار در دوران خدمت خود به هیچ وجه از وضعیت موجود رضایت نداشت و همواره نگاهی رو به جلو و دانش‌محور برای بهبود شرایط داشت.
 
صفایی بوشهری تاکید کرد: شهید رئیسی دارای یک نظام فکری اسلامی، رفتارهایش حساب شده براساس تقوا و در حکمرانی عدالت محور و بدون هیچگونه شرارت و خشونت نسبت به کسی بود.
 
وی بیان کرد: رئیس جمهور در سفرها همواره سفارش می‌کرد مردم چه مشکلات و کمبودهایی دارند و چطور نیازهای آنان برطرف می‌شود.
 
امام جمعه بوشهر ادامه داد: در جریان یکی از سفرها به بوشهر با مشاهده اجتماع دریانوردان در اسکله جفره، برنامه سفد خود را تغییر داود و برای شنیدن مشکلات و کمک به آنان اقدام کرد.
 
صفایی بوشهری افزود: همچنین در یکی از سفرهای شهید رئیسی به استان بوشهر، وی با دیدن مشعل‌های پارس جنوبی به وزیر نفت تاکید کرد برای جلوگیری از سوختن سرمایه کشور تدبیر اساسی شود.
 
وی تاکید کرد: بنده پرکارتر از آیت الله رئیسی ندیدم چراکه همیشه عشق خدمت به مردم داشت و در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نکرد.
 
خطیب نماز جمعه بوشهر همچنین با گرامیداشت آغاز به کار مجلس‌های خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امید است مجلس‌های خبرگان رهبری و شورای اسلامی در مسیر خطیر خدمت رسانی به مردم موفق ظاهر شوند.
 
صفایی بوشهری در ادامه یاد و خاطره سوم خردادماه سالروز آزادسازی خرمشهر را گرامی داشت.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید