کد خبر : ۷۱,۴۶۶
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۲۰
رییس فدراسیون شمشیربازی برخلاف گفته قبلی خود تایید کرد که کریستین بائو در بخش انفرادی نمی‌تواند در جایگاه کوچ بازیکنان ایرانی قراربگیرد.
همکاری کریستین بائو مربی فرانسوی شمشیربازی با تیم ملی سابر ایران از ابتدا ابهاماتی داشت و یکی از مهمترین مسائل حضور نداشتن بائو به عنوان مربی در جایگاه کوچ بازیکنان در مسابقات بود.
 
خبرگزاری ایسنا در ۱۴ فروردین خبری را در این مورد منتشر کرد و به این مسئله اشاره داشت:" گفته می‌شود کریستین بائو در مسابقات انفرادی نمی‌تواند در جایگاه کوچ ایرانی‌ها باشد به دلیل اینکه شاگردان دیگری از کشورهای دیگر دارد و با کشورهای دیگر از جمله گرجستان قرارداد بسته است. این مسئله ابهامات زیادی را در مورد المپیک به وجود آورده که بازیکنان ایران در رویداد حساس المپیک پاریس قرار است توسط چه کسی کوچ شوند؟"
 
اما علیرضا پورسلمان رییس فدراسیون شمشیربازی در مصاحبه با یکی از خبرگزاری‌ها در واکنش به این مسئله اعلام کرد: "خبر پخش شده مبنی براینکه بائو نمی‌تواند در جایگاه کوچ شمشیربازان در بخش انفرادی قرار بگیرد، درست نیست. اگر اتفاقی رخ دهد فدراسیون شمشیربازی اعلام خواهد کرد."
 
اخیرا رییس فدراسیون در گفت‌وگو با رادیو ورزش واکنش دیگری به این مسئله داشت و صحبت قبلی خود را نقض و گزارش ایسنا را تائید کرد. او در رادیو در پاسخ به این پرسش که با بازگشت پیمان فخری به ایران تیم از تحت نظربودن کریستین بائو خارج می‌شود، گفت:"بستگی به آقای فخری دارد. بائو برنامه خود را داده که تا هفته پایانی که به المپیک نزدیک می‌شویم، بازیکنان با او تمرین کنند. آقای فخری نهم خرداد به ایران بیاید برنامه بائو را به او می‌دهیم و جلسه‌ای خواهیم شد تا نظر او را بگیریم. هر دو بزرگوار برنامه خود را داده‌اند. آقای بائو در بخش تیمی کنار ما خواهد ایستاد و به ما کمک خواهد کرد اما در بخش انفرادی چون با گرجستان قرارداد دارد پیش بینی ما این بود نتواند کنار بچه‌های ما قرار بگیرد. "
 
به گزارش ایسنا، در گرندپری سئول هم که در بخش انفرادی برگزار شد، بازیکنان ایران با وجود حضور کریستین بائو در کره‌جنوبی، بدون مربی بودند و بائو در جایگاه کوچ شاگردان خود از جمله ساندرو بازادزه گرجی قرار گرفت. 
 
انتهای پیام

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید