کد خبر : ۷۰,۹۱۰
۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ۰۹:۳۱
پزشک کاخ سفید پس از انجام آزمایش‌های مربوطه و بررسی‌های جسمانی رئیس‌جمهور آمریکا گفت «جو بایدن» برای ادامه وظایفش «آمادگی دارد» و می‌تواند همه مسئولیت‌هایش را «بدون نیاز به معافیت یا مساعدت به طور کامل انجام دهد.»
 «مدیریت برنامه‌ریزی و انرژی» جو بایدن، رئیس‌جمهور کنونی آمریکا از مسائل کلیدی انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ ایالات متحده به شمار می‌رود و به دغدغه‌ای برای رای‌دهندگان آمریکایی بدل شده زیرا او در صورت انتخاب مجدد برای رئیس‌جمهوری در پایان دوره خدمتش ۸۶ ساله خواهد شد.
 
طبق گزارش تلویزیون اسکای نیوز، «جو بایدن» به عنوان پیرترین رئیس‌جمهور آمریکا با اشاره به سن خود با لحنی طنزآمیز گفت: آن‌ها فکر می‌کنند که من بسیار جوان به نظر می‌رسم!
 
«کوین اوکانر» پزشک کاخ سفید در یادداشتی نوشت: آقای بایدن یک پیرمرد ۸۱ ساله سالم، فعال و قوی است که با موفقیت می‌تواند وظایف ریاست‌جمهوری را ادامه دهد. او هم‌چنین می‌تواند تمامی مسئولیت‌هایش را بدون نیاز به معافیت یا مساعدت به طور کامل انجام دهد.
 
این اظهارات کوین اوکانر درحالی مطرح می‌شود که پیش از آن «رونی جکسون» پزشک سابق کاخ سفید طی مصاحبه‌ای با فاکس نیوز با اشاره به وضعیت جسمی و روحی جو بایدن بیان کرد: زوال عقلی جو بایدن سریعا رو به وخامت پیش می‌رود و او از پس انجام وظایف ریاست‌جمهوری برنمی‌آید. این کاری طاقت‌فرسا هم به لحاظ ذهنی و هم به لحاظ فیزیکی است. این مرد (جو بایدن) نمی‌تواند کارهایش را انجام دهد.
 
«کارین ژان پی‌یر» سخنگوی کاخ سفید هم با اشاره به وضعیت جسمانی و مراقبت‌های مربوط به رئیس‌جمهور آمریکا تاکید کرد: دکتر اوکانر و بایدن آزمون‌های ارزیابی شناختی را لازم نمی‌بینند زیرا رئیس‌جمهور بایدن هر روز این این تست‌ها را انجام می‌دهد.
 
جو بایدن در تاریخ ۲۰ نوامبر ۲۰۲۳ (۲۹ آبان) ۸۱ ساله شد. او عنوان «پیرترین رئیس‌جمهوری آمریکا» را به خود اختصاص داده است. هنگامی که او رئیس‌جمهور شد، ۷۸ساله بود و اگر در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ پیروز شود، پایان دوره‌اش ۸۶ ساله خواهد شد. وی پیشتر اذعان کرده بود که متوجه سن بالای خود است اما قصد شرکت در انتخابات ۲۰۲۴ را دارد زیرا «دونالد ترامپ می‌خواهد دموکراسی آمریکا را نابود کند.»
 
انتهای پیام

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید