کد خبر : ۷۰,۳۱۰
۲۲ بهمن ۱۴۰۲ ۱۱:۴۹
انقلاب اسلامی عظیم ترین و شگرف ترین پدیده تاریخ معاصر است
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انقلاب اسلامی به عنوان شگرف‌ترین پدیده تاریخ ایران معاصر، ذهن و قلم بسیاری از اندیشمندان و پژوهشگران دنیا را به خود جلب کرده است.
 حسین مظفر صبح یکشنبه در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن جزیره خارگ اظهار داشت: انقلاب اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین و شگرف‌ترین پدیده تاریخ ایران معاصر، ذهن و قلم بسیاری از اندیشمندان و پژوهشگران دنیا را به خود جلب کرده است.
 
وی افزود: یکی از عوامل مهم در پیدایش انقلاب اسلامی، عامل دین و مذهب و از جمله مهمترین عناصر و آموزه‌های آن فرهنگ عاشورا است.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران یکی از رخدادهای بی نظیر دوران معاصر و فجر جدیدی در تاریخ بشریت است که منشأ آثاری بس شگرف در ابعاد فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و غیره در داخل و خارج از ایران برجا گذاشته است.
 
مظفر گفت: به یقین شجره طیبه این انقلاب با بهره‌گیری از چشمه زلال معارف و اعتقادات دینی مردم نستوه و فداکار ایران و با تکیه بر ریشه‌های استوار پیشینه فرهنگی و سیاسی و اجتماعی آنان بارور و پرثمر گشت.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت خاطر نشان کرد: یکی از بارزترین ویژگی‌های انقلاب اسلامی که در کمتر انقلابی نظیر آن وجود داشته است، مردمی بودن آن است به گونه‌ای که همه ملت ایران در شهر و روستا، از کوچک و بزرگ، زن و مرد در آن مشارکت داشتند، برخلاف انقلاب‌های بزرگ دنیا که طبقات خاصی از جامعه در آن نقش آفرینی کردند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید