کد خبر : ۶۹,۴۵۴
۳۰ دی ۱۴۰۲ ۱۲:۳۲
رئیس مرکز پژوهش های مجلس با بیان اینکه عملیات طوفان الاقصی سست بودن لانه صهیونیستی را به جهان مخابره کرد، گفت: عملیات مقتدرانه فرامرزی سپاه پاسداران آغازگر انتقام سخت از اشغالگران صهیونیست و تروریست های نیابتی با هدف حفاظت از منافع ملی و امنیت شهروندان است.
بابک نگاهداری، در خصوص عملیات مقتدرانه سپاه علیه تروریست‌ها، گفت: این عملیات در نابودی مقرهای فرامرزی تروریست‌های نیابتی و جاسوسان صهیونیستی، بازگو کننده پایمردی و جدیت جمهوری اسلامی ایران در حفاظت از شهروندان و پاسداشت امنیت ملی در برابر اقدامات مذبوحانه تروریستها و همچنین نمایانگر اشراف اطلاعاتی و قدرت دفاعی و نظامی نیروهای مسلح است.
 
وی افزود: اقدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حامل پیامی روشن به صهیونیست‌ها و حامیان آنها در مورد خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران است.
 
رییس مرکز پژوهش‌های مجلس، ضمن محکوم کردن اقدامات تروریستی علیه جمهوری اسلامی ایران، این موضوع را ناشی از ناتوانی رژیم صهیونیستی در مدیریت جنگ غزه و انحراف افکار عمومی جهان از جنایات این رژیم در فلسطین اشغالی دانسته و عنوان کرد: عملیات طوفان الاقصی در ۷ اکتبر آغازی بر پایان رژیم جنایتکار صهیونیستی در منطقه غرب آسیا است. اقدامات جنایتکارانه صهیونیست‌ها علیه غیر نظامیان غزه شکستی دوباره بر رژیم خونخوار تحمیل کرده است. در جبهه نبرد با غیرنظامیان فلسطینی، قدرت اراده مردم مظلوم بر تانک و بمب و موشک چیره شده است. به‌طوری‌که اعمال اقتدار مظلومانه توسط مردم غزه، ماشین جنگی ظلم را در سرزمین‌های اشغالی زمین‌گیر کرده است.
 
وی در ادامه افزود:‌ پس از گذشت سه ماه و اندی جنایت در باریکه غزه، ناکارآمدی راهبرد نظامی رژیم صهیونیستی ثابت شده است. به همین منظور این رژیم با فرافکنی و متهم کردن دیگران در صدد برهم زدن نظم داخلی کشورهای منطقه و ایجاد تنش میان کشورهای دوست و برادر است. صهیونیست‌ها در باتلاقی خودساخته گرفتار شده و به دنبال تسری ناامنی به سایر کشورهای منطقه هستند.
 
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با تأکید بر ماهیت تروریستی رژیم غاصب صهیونیستی، گفت: هر زمان که رژیم صهیونیستی در تنگنا قرار گرفته است شدت ترورها توسط این رژیم افزایش یافته است. ازجمله اقدامات اخیر در این زمینه می‌توان به ترور تعدادی از فرماندهان گردان‌های رضوان در لبنان، ترور صالح العاروری دربیروت و ترور سردار سرافراز شهید سید رضی موسوی در دمشق اشاره کرد.
 
عملیات طوفان الاقصی سست بودن لانه صهیونیستی را به جهان مخابره کرد
 
وی با بیان اینکه احساس تهدید در تل‌آویو رابطه مستقیمی با ترورهای برون مرزی دارد، عنوان کرد: روشن است که عملیات طوفان الاقصی هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی را در کمتر از ۲۴ ساعت بر باد داد و سست بودن لانه صهیونیستی را به جهان مخابره کرد. متعاقب تحولات سه ماهه اخیر و احساس وحشت رژیم صهیونیستی از فروپاشی به درجه اعلی خود رسیده است. لذا صهیونیست‌ها به ترور دسته جمعی شهروندان بی‌گناه روی آورده‌اند. عملیات تروریستی در کرمان و شهادت بیش از ۹۰ نفر اوج وحشت، خفت و حقارت رژیم صهیونیستی را به تصویر کشید.
 
نگاهداری با اشاره به جنایات گسترده رژیم صهیونیستی در غزه و به شهادت رساندن انسان‌های بی‌گناه ازجمله کودکان و زنان گفت: رژیم اشغالگر قدس به علت گرفتار شدن در باتلاق غزه تمایل زیادی برای گسترش جنگ در غرب آسیا دارد. تا از این طریق متحدین خود را مجبور به مداخله نظامی در منطقه کند. به همین دلیل در طول سه ماه اخیر بارها حریم هوایی سوریه و لبنان را نقض و تمامیت ارضی این دو کشور را نادیده گرفته است.
 
وی در ادامه افزود: خوی وحشی‌گری صهیونیست‌ها به فلسطین اشغالی و کشورهای هم مرز با آن محدود نشده است. تل‌آویو از طریق استقرار و حمایت اطلاعاتی، تسلیحاتی و لجستیکی گروه‌های تروریستی در سراسر منطقه به دنبال گسترش جنگ‌افروزی است. تشدید فعالیت‌های گروه‌های تروریستی علیه مردم بی‌گناه و نیروهای حفاظت از امنیت و مرزهای کشور در روزهای اخیر در همین قالب قابل تفسیر است.
 
نگاهداری با اشاره به حمایت‌های گسترده رژیم صهیونیستی از جیش الظلم در نوار مرزی بلوچستان و گروهک‌های جدایی‌طلب در اقلیم کردستان عراق اظهار داشت: صهیونیست‌ها به‌خوبی واقف هستند که گروهک‌های تروریستی قابلیت خدشه وارد کردن به امنیت ملی ایران را ندارند. به همین منظور از این گروه‌ها به‌عنوان ابزاری برای ایجاد تنش میان کشورهای مسلمان منطقه استفاده می‌کنند.
 
رئیس مرکز پژوهش‌ها با تأکید بر صبر راهبردی تهران در مقابل تفرقه‌افکنی رژیم صهیونیستی، حملات موشکی به مقرهای تروریست‌ها در عراق،‌ سوریه و پاکستان را نشانه‌ای قوی بر اهمیت حفاظت از منافع ملی و امنیت شهروندان و پاسخ‌گویی متناسب با عدول از خط قرمزهای جمهوری اسلامی ایران دانست.   
 
نگاهداری افزود: حملات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مقر تروریست‌ها در جوار مرزهای کشور نشانه اشراف اطلاعاتی و نظامی بر فعالیت‌های تروریست‌ها و عملیات‌های مذکور نمایانگر قدرت و توانمندی دفاعی جمهوری اسلامی ایران است. حملات دقیق موشکی به مقر تروریست‌ها در سوریه، اقلیم کردستان و پاکستان بیانگر قابلیت‌ها و توانمندی‌های موشکی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تهدیدات فرامرزی و پیامی روشن به صهیونیست‌ها و عمال آنها در منطقه است.
 
نگاهداری ضمن تأکید بر سیاست حسن همجواری و اهمیت صلح و ثبات در منطقه و همچنین احترام به حاکمیت ملی کشورهای همسایه از سوی جمهوری اسلامی ایران، عملیات‌های مذکور را ناشی از عدم پایبندی کشورهای همسایه نسبت به فعالیت‌های تروریستی عمال صهیونیستی در این کشورها با وجود هشدارهای چندباره از سوی ایران دانست.
 
وی در ادامه افزود: برقراری صلح در منطقه نیازمند هماهنگی و همکاری میان کشورهای دوست و برادر در برابر فعالیت‌های خصمانه و تروریستی رژیم صهیونیستی و آمریکای جنایتکار است.
 
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس در پایان با اشاره به شکل‌گیری تنش‌ها در منطقه پس از استقرار صهیونیست‌ها با حمایت آمریکا و انگلیس اظهار داشت: مداخلات استکبار جهانی به رهبری آمریکا و انگلیس و حمایت از رژیم غاصب صهیونیستی عامل اصلی تنش‌های منطقه‌ غرب آسیا است. از این‌رو راهکار ایجاد و برقراری صلح پایدار تنها از مسیر اخراج آمریکا از منطقه میسر خواهد شد.
 
انتهای پیام
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید