کد خبر : ۶۹,۴۲۰
۲۹ دی ۱۴۰۲ ۱۸:۰۲
مصر ارتباطات گسترده‌ای با مسئولان انصارالله یمن و ایران برای جلوگیری از گسترش تاثیر حملات در منطقه و دریانوردی در کانال سوئز برقرار کرده است.
در حالی که پیامدهای حملات انصارالله به کشتی‌های صهیونیستی و کشتی‌هایی که از دریای سرخ و تنگه باب المندب به سمت اراضی اشغالی می‌روند، بر دریانوردی در کانال سوئز و درآمدهای مصر از آن تاثیر گذاشته، قاهره در حال تلاش برای پایان بحران دریانوردی در دریای سرخ است.
 
به گزارش العربی الجدید، منابع مصری فاش کردند که مصر ارتباطات گسترده‌ای با مسئولان انصارالله یمن و ایران برای جلوگیری از گسترش تاثیر حملات در منطقه و دریانوردی در کانال سوئز برقرار کرده است.
 
یک منبع مصری در گفت‌وگو با العربی الجدید گفت که مصر ارتباطات گسترده‌ای در سطح امنیتی با سران برجسته انصارالله در پی حمله آمریکا و بریتانیا به یمن برقرار کرده است.
 
وی توضیح داد که در رایزنی‌های میان مقامات مصری و رهبران انصارالله، تاکید شده است که مصر در هیچ اقدام بین‌المللی برای هدف قرار دادن شرکت نخواهد کرد.
 
منبع مذکور تصریح کرد که قاهره خطاب به دولت آمریکا بر خطر راه حل نظامی برای حل بحران دریای سرخ تاکید کرده و گفته که بهتر است به سمت راه حلی پیش رفت که دلیل اصلی این بحران یعنی جنگ در غزه را پایان دهد.
 
این منبع اظهار داشت که مقامات مصری به رهبران انصارالله اطمینان دادند که مذاکرات با اشغالگران برای افزایش حجم کمک‌ها به غزه پیشرفت ملموسی داشته است.
 
به نقل از میدل ایست نیوز، وی اشاره کرد که ارتباطات میان مصر و انصارالله مثبت بوده و انصارالله از مصر بابت عدم ورود به اقدامات خصمانه علیه خود تقدیر کرده است.
 
یک دیپلمات مصری نیز فاش کرد حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران به زودی به قاهره سفر خواهد کرد.
 
وی افزود که در تماس تلفنی سابق ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران و عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر بر سر این مساله توافق شد.
 
دیپلمات مصری افزود که ارتباطات مصر و ایران، طی دوره اخیر شاهد پیشرفت بوده و آنچه در منطقه رخ می‌دهد، روند روابط مصر و ایران را به سرعت رشد می‌دهد.
 
این دیپلمات مصری گفت که با وجود تشدید تنش میان آمریکا و رژیم صهیونیستی از یک طرف و ایران از طرف دیگر، اما روابط مصر و ایران طی دوره آتی شاهد رشد خواهد بود.
 
وی توضیح داد که درخصوص میانجیگری که مصر و قطر در آن مشارکت دارند، دولت آمریکا متوجه شد پیام‌هایی وجود دارد که قاهره بهتر می‌تواند آن را به تهران منتقل کند چرا که ایران به بهبود روابط با مصر تمایل دارد.
 
انتهای پیام

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید