کد خبر : ۶۷,۹۷۳
۱۵ آذر ۱۴۰۲ ۱۴:۰۲
مدیر رودخانه‌های شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی گفت: در یک ماه اخیر، یعنی از آغاز بازگشایی و لایروبی دوباره بخش‌هایی از مسیل «کال پسته» در داخل و حاشیه بجنورد تا کنون، حدود دو هزار متر از این مسیل بازگشایی شده است.
برات امیری اظهار کرد: در این مرحله از کار قرار است با همکاری دستگاه‌های مرتبط، بخش‌های زیادی از مسیل کال پسته در مرکز استان به طول حدود چهار کیلومتر لایروبی شود. در بازگشایی اخیر بخش‌هایی از مسیل کال پسته، پتروشیمی و سپاه استان نیز مشارکت داشتند.
 
وی ادامه داد: به دلیل محدویت منابع مالی و تجهیزات، این کار مرحله به مرحله در حال انجام است و با توجه به قول سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان برای تامین اعتبار مورد نیاز، عملیات اجرایی ساحل‌سازی نیز انجام خواهد شد.
 
امیری گفت: از ابتدای سال تا کنون، حدود ۱۰۰ متر از کال پسته ساحل‌سازی شده است و ساماندهی حدود ۵۰۰ متر آن تا پایان این سال مالی در دستور کار قرار دارد.
 
مدیر رودخانه‌های شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی توضیح داد: در سال‌های گذشته حدود ۳۵ کیلومتر از رودخانه‌ها و مسیل‌های مهم اطراف و داخل شهر بجنورد لایروبی و بازگشایی شده است.
 
وی مهمترین مسیل‌ها و رودخانه‌های اطراف و داخل شهر بجنورد را شامل رودخانه فیروزه و شاهجوب، مسیل کال پسته، مسیل کال خندق، مسیل کال ملکش، مسیل کال دوبرار، مسیل باغچق، مسیل لنگر و مسیل علی‌آباد دانست.
 
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی، امیری افزود: شهر بجنورد را به‌لحاظ موقعیت مکانی، ارتفاعات دربر گرفته است و ۱۱ مسیل و رودخانه مهم از داخل یا حاشیه این شهر عبور می‌کند. به همین دلیل، برای پیشگیری از وارد شدن خسارت‌های غیرقابل جبران، بازگشایی و ساماندهی این مسیل‌ها به‌صورت ویژه هر سال در دستور کار این شرکت است.
 
انتهای پیام
 
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید