کد خبر : ۶۷,۹۳۴
۱۴ آذر ۱۴۰۲ ۰۸:۴۳
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: مراکز هنری استان تلاش بیشتری برای گسترش برنامه‌ها و تقویت فعالیت‌ها داشته باشند.
معصومه عباسی عصر یکشنبه در بازدید از آموزشگاه‌ها و مؤسسات هنری شهرستان‌های کنگان و عسلویه، بیان کرد: مراکز هنری از مجموعه‌های با ظرفیت بالای حوزه فرهنگ و هنر است که نقش تأثیرگذاری در جامعه ایفا می‌کنند.
 
وی اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برای ترویج حوزه فرهنگ و هنر و ارتقای سطح کیفی آموزشگاه‌های آزاد و مؤسسات هنری همواره در چارچوب قانونی بخش‌نامه‌ها عمل کرده و این مهم را رسالت خود در این راستا می‌دانند.
 
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر افزود: مراکز و مجموعه‌های هنری استان از بدو تأسیس تاکنون برنامه‌های خوب و اثرگذاری را طراحی و برگزار کرده‌اند اما به عنوان بازوان اجرایی فعالیت‌ها باید بیشتر از توان خود در ارتقای سطح این حوزه استان تلاش کنند.
 
تلاش برای رفع مشکلات مراکز هنری
 
وی با اشاره به اینکه اغلب چهره‌های شاخص هنری در شهرستان‌ها به فعالیت هنری پرداخته‌اند، ادامه داد: در کنار ترویج بخش‌های مختلف هنر، شناسایی و توانمندسازی ظرفیت‌ها و حمایت از آنها جهت معرفی به عرصه‌های ملی و فراتر از آن یکی از اولویت‌های آموزشگاه‌ها باشد.
 
عباسی عنوان کرد: بسیاری از آثار برگزیده و برتر در جشنواره‌های و رویدادهای هنری از هنرمندان شهرستان‌ها بوده و این نشان از ظرفیتی دارد که آموزشگاه‌ها و مؤسسات هنری می‌توانند زمینه شکوفایی آنان را فراهم کنند.
 
فعالیت ۱۲۶ مرکز هنری
 
وی خاطرنشان کرد: این معاونت در راستای توسعه حوزه هنر، حمایت از مجموعه‌ها و حل مسائل و مشکلات بازدید ماهانه را در دستور کار خود قرار داده تا بتواند علاوه بر مشاهده نزدیک و دیدار چهره‌به‌چهره، به صورت ویژه تصمیمات اثرگذار را دنبال کند.
 
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر افزود: در حال حاضر ۱۰۵ آموزشگاه آزاد هنری و ۲۱ مرکز مهارت آموزی در استان بوشهر در زمینه‌های مختلف حوزه هنر فعالیت دارند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید