کد خبر : ۶۷,۹۱۸
۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۰۹
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کلات گفت: کمبود نیروی انسانی و مستهلک بودن ماشین‌آلات و به خصوص کمبود اعتبار از جمله مهمترین مشکلات راهداری شهرستان کلات است.
محمد حسینی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: چون هنوز جاده‌های شهرستان در حاشیه کوه‌های متصل به جاده هستند و باید ریزش برداری شود به همین دلیل برخی مواقع هنگام بارندگی آب و سنگ ریزه‌هایی وارد جاده می‌شود که بلافاصله نیروها اقدامات لازم را انجام می‌دهند.
 
وی با بیان اینکه محور چهچه نیازمند احداث پل است، خاطرنشان کرد: چون در سنوات گذشته پل این محور تخریب شده در هنگام بارندگی موجب مسدود شدن راه‌های روستایی می‌شود.
 
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کلات با اشاره به اینکه تنها کاری که نیروها بدون اعتبار می‌توانند انجام دهند تیغ‌زنی و دیگر اقدامات لازم در این محور است، عنوان کرد: نیروها در زمانی که مسیرها مسدود می‌شوند تمام توان خود را برای بازگشایی با حداقل امکانات به کار می‌گیرند.
 
وی گفت: اگر اعتباری اختصاص یابد و یا دستگاه‌هایی برای ریزش برداری داده شود، خواهیم توانست بخشی از مشکلات را رفع کنیم، به عنوان مثال تقاطع سررود تپه را طی ۱.۵ ماه حدود ۱۰ متر عقب برده‌ایم.
 
حسینی با بیان اینکه اگر اعتبارات لازم تخصیص یابد خواهیم توانست ترانشه برداری را انجام داده، بیان کرد: جاده حدود ۵۰ سال قبل در زمان جهاد سازندگی احداث شده است.
 
کمبود نیروی انسانی و مستهلک بودن ماشین‌آلات مهمترین مشکل راهداری کلات
 
وی با اشاره به اینکه اکنون فقط می‌توانیم نگهداری راه‌ها و مقداری‌ ترمیم جاده را انجام دهیم، وضعیت ماشین‌آلات را بسیار نامطلوب دانست و گفت: تمامی ماشین‌آلات اداره راهداری کلات نیاز به اورهال و تعمیرات اساسی دارند.
 
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کلات اظهار کرد: البته این مشکل فقط مختص شهرستان کلات نیست و ماشین‌آلات اغلب راهداری‌های خراسان رضوی مستهلک هستند و نیاز به نوسازی دارد.
 
وی در ادامه طول راه‌های اصلی حوزه استحفاظی کلات به مشهد را ۸۵ کیلومتر و کلات به درگز را ۵۵ کیلومتر و طول راه‌های فرعی را ۴۱۰ کیلومتر اعلام کرد و افزود: فرسوده بودن ماشین‌آلات راهداری و عدم تناسب ماشین‌آلات موجود با شرایط سخت و کوهستانی منطقه موجب شده است سرعت خدمات‌رسانی این اداره در برابر سیلاب و بازگشایی مسیرها کاهش یابد.
 
حسینی همچنین از کمبود شدید نیروی انسانی در راهداری شهرستان کلات خبر داد و گفت: فقط ۴ نیروی راننده پایه یک کمبود داریم، این به جز نیروهای مورد نیاز سایر بخش‌ها است.
 
وی با اشاره به اینکه با فقر شدید نیروی انسانی مواجه هستیم، افزود: بر اساس آمار اعلام شده از نظر نیروی انسانی منفی ۶ هستیم.
 
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کلات گفت: متأسفانه حتی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هم با فقر نیروی انسانی و کمبود اعتبارات مواجه است که می‌طلبد وزارتخانه برای رفع این مشکلات اساسی مساعدت لازم را داشته باشد.
 
وی با بیان اینکه اگر کمبود اعتبارات تأمین شود خواهیم توانست پل‌ها و جاده‌های شهرستان را بهسازی و ارتقاء دهیم، عنوان کرد: برای بهسازی راه‌های روستایی و فرعی شهرستان که بعضاً درجه ۲ هستند، نیازمند تخصیص اعتبار هستیم.
 
مرکز شهرستان ۳۸ هزار نفری کلات در ۱۵۵ کیلومتری شمال شرق مشهد واقع است. 
 
انتهای پیام
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید