کد خبر : ۶۷,۸۹۸
۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۹:۲۷
دبیر سیاستگذاری اولین کنفرانس ملی دانش مبنا و حکمرانی سرزمینی از دریافت ۱۷۰ مقاله علمی در این کنفرانس خبر داد و گفت: ۲۰ مقاله پذیرفته شده آن در سه پنل با عناوین حکمرانی عمومی و اقتصادی، حکمرانی فرهنگی و اجتماعی و در نهایت حکمرانی زیربنایی ارائه خواهد شد.
سید عباس احمدی در اولین کنفرانس ملی دانش مبنا و حکمرانی سرزمینی که امروز در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران برگزار شد، با تاکید بر اینکه تا کنون ۱۲ پیش نشست در موضوعات مختلف مرتبط با همایش برگزار شده است، گفت: در این پیش نشست ها حداقل ۱۰۰ نفر از اساتید و مدیران دانشگاه مشارکت داشتند و به طور کلی بیش از ۴۰۰ نفر در این همایش برنامه ریزی کردند.
 
وی در ادامه به اهمیت نام گذاری حکمرانی سرزمینی اشاره کرد و افزود: فرایند حکمرانی با درنظر گرفتن تمام ابعاد و ویژگی ها در خلاء اتفاق نمی افتد و بستر آن سرزمین است که ویژگی هایی خاصی دارد.
 
احمدی تاکید کرد: بر خلاف تصور عمومی در خصوص بی جان و بی تفاوت بودن سرزمین، باید گفت سرزمین موجودی زنده، دارای احساس و ادراک است که در مقابل کنش های انسان واکنش نشان می دهد و اگر نگاه دانشگاهیان به سرزمین تغییر یابد، می توانیم در تعامل خود با سرزمین تغییر بدهیم.
 
دبیر سیاستگذاری اولین کنفرانس ملی دانش مبنا و حکمرانی سرزمینی با بیان اینکه واکنش ها و رفتارها به طبیعت هوشمندانه است، یادآور شد: طبیعت و سرزمین صبور، شکیبا و فریبنده است. وقتی انسان به حریم طبیعت تجاوز می کند، طبیعت در وقت خود واکنش خود را نشان می دهد.
 
وی به ویژگی های حکمرانی محلی اشاره کرد و ادامه داد: این حکمرانی در مقیاس های مختلف محلی، ملی و فراملی تحقق پیدا می کند؛ اما اصالت با مقیاس ملی است. آمایش سرزمین ضرورت اساسی برای این حکمرانی به شمار می رود.
 
احمدی تاکید کرد: در حکمرانی سرزمینی علوم تولید شده در غرب را باید با ملاحظات اجتماعی و فرهنگی خود تطبیق دهیم و بعد به مرحله اجرا برسانیم.
 
این عضو هیات علمی دانشگاه تهران افزود: هدف دیگر حکمرانی سرزمینی اعمال حکمرانی سرزمینی، تحقق و برقراری عدالت جغرافیایی است، در راستای افزایش رفاه، معیشت و سطح رضایت عمومی شهروندان در همه استان ها، شهرستان ها و روستاها از امکانات برخوردار شوند.
 
وی همچنین از دریافت ۱۷۰ مقاله در این همایش خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۳۰ مقاله پذیرفته شد که ۲۰ مقاله آن به صورت شفاهی در سه پنل حکمرانی عمومی و اقتصادی، حکمرانی زیربنایی و حکمرانی فرهنگی و اجتماعی ارائه خواهد شد.
 
انتهای پیام

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید