کد خبر : ۶۷,۸۸۸
۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۹:۱۹
دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در غزه اعلام کرد که بمباران بیمارستان کمال عدوان در شمال نوار غزه توسط ارتش رژیم صهیونیستی «نقض جدی مفاد قوانین بین‌المللی و حقوق بشردوستانه» است.
 دولت غزه روز دوشنبه در بیانیه‌ای افزود: «این بمباران وجود "طرح یکپارچه و تایید شده اسرائیل با هدف از بین بردن بخش بهداشت به ویژه ساختمان‌های بیمارستانی" را نشان می‌دهد.»
 
در ادامه این بیانیه آمده‌است: ارتش اشغالگر مستقیما بیش از ۱۴ بیمارستان در استان‌های غزه و شمال غزه را با موشک‌های شلیک شده از جنگنده‌ها و گلوله‌های تانک بمباران و اقدام به ترور بسیاری از پزشکان کرد و همچنین ۳۵ پزشک در راس آنها دکتر محمد ابوسلمیه، مدیرکل مجتمع پزشکی الشفا را دستگیر کرد.
 
دولت غزه از جامعه بین‌المللی به رهبری آمریکا خواست که چراغ سبزی را که به اشغالگران برای هدف قرار دادن بیمارستان‌ها و تاییدشان برای نابودی بخش بهداشت در نوار غزه نشان داده‌اند، متوقف کنند، زیرا این یک جنایت جنگی سازمان‌یافته‌ بوده و مشمول مجازات حقوق بین‌الملل و جرم انگاری براساس کلیه قوانین و کنوانسیون‌های بین‌المللی شده و سکوت در قبال آن مشارکت فعال در این جنایت تلقی می‌شود.
 
براساس گزارش روسیا الیوم، این بیانیه درحالی صادر شده که در نتیجه حمله اشغالگران که ورودی بیمارستان کمال عدوان در شمال نوار غزه را هدف قرار دادند، ده‌ها تن شهید و زخمی شدند. رسانه‌ها گزارش دادند که ارتش رژیم صهیونیستی تهدید به بمباران مجدد بیمارستان کرد و خواستار تخلیه آن شد.
 
ارتش رژیم صهیونیستی در طول جنگ چندین بار بیمارستان‌های غزه را بمباران کرد که از بیمارستان المعمدانی در اواسط اکتبر شروع شد و با بمباران بیمارستان‌های الرنتیسی و العوده و مجتمع الشفا که ماه گذشته به آن حمله کرد، ادامه یافت.
 
ارتش اشغالگر طی ۲۴ ساعت گذشته با بمباران شدید منازل شهروندان ایمن توسط هواپیماهای جنگی و بدون اخطار، قتل عام‌های زیادی را در تمامی استان‌های نوار غزه مرتکب شده‌است و این بخشی از جنگ نسل کشی است که علیه مردم فلسطین انجام می‌دهد.
 
پیش از نیمه شب امشب بر اثر هدف قرار گرفتن دروازه شمالی بیمارستان کمال عدوان در جبالیا در شمال نوار غزه توسط هواپیمای جاسوسی رژیم صهیونیستی، شهروندان زیادی از جمله کودکان و زنان شهید و مجروح شدند.
 
هدف قرار دادن دروازه بیمارستان حداقل چهار شهید و ۹ مجروح به همراه داشت و همچنین وضعیتی از وحشت در میان بیماران و آوارگان بیمارستان و اطراف آن به وجود آمد درحالیکه بیش از ۱۰ هزار آواره برای مدتی است که به بیمارستان پناهنده شده‌اند.
 
منابع بهداشتی از حضور بیش از ۳۵ پیکر شهید در داخل و جلوی بیمارستان به دلیل ممکن نبودن دفن آنها در نتیجه ادامه عملیات بمباران رژیم صهیونیستی خبر دادند.
 
به گفته منابع از صبح دیروز یکشنبه ۹۹ شهید به بیمارستان منتقل شده بودند.
 
در تحولات بعدی، هواپیماهای جنگی اشغالگران میادین مسکونی اطراف و نزدیک بیمارستان را در بیت لاهیا و جبالیا منهدم کردند که منجر به شهادت و زخمی شدن ده‌ها شهروند شد که در راهروهای بیمارستان کمال عدوان ازدحام کرده بودند.
 
انتهای پیام

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید