کد خبر : ۶۷,۷۸۰
۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۰۹:۰۲
در این گزارش به بررسی قیمت کالاهای اساسی در بازار قزوین پرداخته شده و مواردی از قبیل عرضه گوشت‌های داخلی و وارداتی تنظیم بازار، گران شدن حبوبات، داغ بودن بازار شور و ترشی و همچنین بوی گرانی میوه با توجه به نزدیک بودن شب یلدا بررسی شده است.
خارگ نیوز به بررسی قیمت برخی کالاهای اساسی در بازار این هفته قزوین پرداخته و نوسانات آن‌ها را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. لازم به ذکر است قیمت‌های درج شده در این گزارش، قیمت کالاهای اساسی در بازار سنتی قزوین بوده و همین کالاها در مغازه‌های سطح شهر گران‌تر هستند.
 
این هفته قیمت هر کیلو مرغ کشتار روز در بازار قزوین ۸۲ هزار تومان بود. هر کیلو ران مرغ هم‌قیمت با مرغ بوده و هر کیلو سینه مرغ نیز ۱۴۶ هزار تومان به مشتریان عرضه شد.
 
اوایل هفته گذشته برخی شهروندان قزوینی از کمبود مرغ در بازار قزوین گلایه داشتند و عنوان می‌کردند هر ساعتی از روز که به مغازه‌های پروتئینی مراجعه می‌کنند، موفق نمی‌شوند مرغ خریداری کنند. فرزاد خوش‌اخلاق، مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در رابطه با این مسئله اظهار کرد: اختلاف قیمت مرغ در قزوین با استان‌های همجوار مانند تهران و البرز موجب خروج این کالای اساسی از استان می‌شود.
 
توزیع بیش از ۱۴۵ تن گوشت قرمز گرم در استان قزوین
 
به گزارش ایسنا، در حال حاضر قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی در بازار قزوین ۵۴۰ تا ۵۶۰ هزار تومان و هر کیلو گوشت گوساله خورشی نیز ۵۶۰ تا ۵۸۰ هزار تومان است. همچنین قیمت هر کیلو گوشت سردست منجمد ۳۴۰ هزار تومان، گل سردست منجمد ۳۶۰ هزار تومان و هر کیلو مغز ران منجمد ۳۹۲ هزار تومان است. هر کیلو گوشت گوسفندی تعاونی نیز به قیمت ۳۹۵ تومان در بازار قزوین عرضه می‌شود.
 
فرزاد خوش‌اخلاق، مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اظهار کرد: بیش از ۱۴۵ تن گوشت گرم داخلی و وارداتی اعم از گوساله و گوسفندی در بسته‌بندی‌های یک و ۲ کیلویی با قیمت پایین‌تر از بازار در سطح شهرستان‌های استان توزیع شده است، این میزان گوشت از طریق تعاونی‌های مصرف کارمندی و کارگری و فروشگاه‌های معتبر و بزرگ عرضه شده است.
 
وی ادامه داد: طی این بازه زمانی ۱۹۸ تن گوشت گوساله منجمد وارداتی و داخلی با قیمت تنظیم بازار و در بسته‌بندی‌هایی با اوزان مختلف در سطح شهرستان‌های استان توزیع شده است. عرضه گوشت قرمز گرم و منجمد به منظور تنظیم بازار و با هدف تأمین و کنترل قیمت گوشت قرمز در استان با همکاری بخش خصوصی اجرا و تداوم خواهد داشت.
 
ثبات تقریبی قیمت ماهی
 
به نظر می‌رسد علی‌رغم اینکه قیمت ماهی از اواخر سال گذشته تا حدود یک ماه قبل در قزوین در نوسان بود و این قیمت‌ها هر ماه تا حدودی جابه‌جا می‌شد، طی هفته‌های اخیر قیمت این کالا تقریباً به ثبات رسیده است.
 
قیمت انواع ماهی در بازار قزوین با پیشتازی شیر نیزه‌ای به این شرح است: شیر نیزه‌ای ۱۷۹ تا ۱۹۵ هزار تومان، سالمون ۱۶۰ تا ۱۸۵ هزار تومان، قزل‌آلا ۱۵۵ تا ۱۸۰ هزار تومان، سفید ۱۵۶ تا ۱۸۰ هزار تومان، حلوا ۹۹ تا ۱۱۰هزار تومان، آزاد ۷۵ تا ۱۰۸ هزار تومان، بیکت ۹۸ هزار تومان، تن ۷۶ هزار تومان، قباد ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان.
 
شیب کُند حبوبات به سمت گرانی
 
همان‌گونه که در گزارش بازار هفته‌های پیش ذکر شد، حبوبات با شیبی کُند به سمت گرانی در حرکت است. به این صورت که هر هفته یکی از حبوبات با اندکی افزایش قیمت مواجه می‌شود.
 
در هفته‌ای که گذشت قیمت انواع حبوبات در بازار قزوین به این شرح بود: لوبیا چیتی و لوبیا سفید ۷۵ تا ۹۰ هزار تومان، لوبیا کشاورزی ۷۵ تا ۸۸ هزار تومان، لوبیا قرمز ۶۵ تا ۸۰ هزار تومان، عدس ۵۰ تا ۷۸ هزار تومان، نخود ۵۸ تا ۷۵ هزار تومان، لوبیا چشم‌بلبلی ۶۶ تا ۷۰ هزار تومان، ماش ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان، لپه ۵۰ تا ۵۵ هزار تومان.
 
قیمت انواع برنج در بازار قزوین
 
قیمت انواع برنج در بازار قزوین در ثبات نسبی بوده و به این شرح است: دم‌سیاه هاشمی ۹۰ تا ۱۰۵ هزار تومان، الموت ۱۰۰ هزار تومان، علی هاشمی ۸۵ تا ۹۵ هزار تومان، علی کاظمی ۷۵ تا ۹۰ هزار تومان، صدری هاشمی ۷۷ تا ۸۵ هزار تومان، دودی هاشمی ۷۵ هزار تومان، دودی ۶۶ هزار تومان، شمشیری ۶۵ هزار تومان، عنبربو ۵۴ تا ۶۵ هزار تومان، طارم ۵۰ تا ۶۵ هزار تومان، خوشپخت ۳۸ تا ۶۳ هزار تومان، شیرودی ۴۸ تا ۵۸ هزار تومان، پاکستانی ۴۱ تا ۵۷ هزار تومان، فجر ۵۵ هزار تومان، هندی ۵۰ تا ۵۵ هزار تومان، طارم ندا ۴۷ هزار تومان.
 
بازار داغ شور و ترشی در قزوین
 
در فصل پاییز معمولاً اغلب خانم‌ها اقدام به تهیه ترشی یا شور می‌کنند تا بتوانند در روزهای خنک و سرد پاییز و زمستان آن را همراه با غذا میل کنند. این روزها بازار کالاهای مخصوص شور و ترشی در بازار قزوین داغ است.
 
قیمت کالاهای مورد استفاده در شور و ترشی در بازار قزوین به این شرح است: گل‌کلم ۸ تا ۱۰ هزار تومان، برگ‌کلم سفید ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، برگ‌کلم بنفش ۱۲ تا ۲۰ هزار تومان، بادمجان ۱۰ تا ۲۵ هزار تومان، سیر ۸۰ تا ۱۲۰ هزار تومان، سیب‌زمینی ترشی ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان، کرفس ۸ تا ۱۰ هزار تومان، هویج ۷ تا ۱۰ هزار تومان، فلفل‌تند ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان، خیار ۲۳ تا ۴۰ هزار تومان، سبزی ترشی ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان.
 
بوی گرانی میوه به مشام می‌رسد
 
با توجه به نزدیک بودن شب چله یا یلدا، مطابق معمول هر سال در این ایام بوی گران شدن میوه به مشام می‌رسد. لازم است تدابیری در این خصوص اتخاذ شود تا قشر ضعیف هم بتوانند شب چله را به شیرینی و خوشی و با سفره‌ای رنگین سپری کنند و هیچ سرپرست خانواری نزد خانواده‌اش شرمنده نباشد.
 
در حال حاضر قیمت انواع میوه در بازار قزوین که نسبت به هفته گذشته با افزایش مواجه شده، به این شرح است: موز ۵۰ تا ۸۰ هزار تومان، انگور ۴۰ تا ۷۵ هزار تومان، گلابی ۵۵ هزار تومان، خرمالو ۳۵ تا ۵۰ هزار تومان، سیب و انار ۱۵ تا ۵۰ هزار تومان، به ۳۰ تا ۴۵ هزار تومان، لیموشیرین ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان، نارنگی ۱۵ تا ۴۰ هزار تومان، کیوی ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان، پرتقال ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳۵ هزار تومان.
 
قیمت انواع صیفی و سبزی در بازار قزوین
 
قیمت انواع صیفی و سبزی در بازار قزوین به این شرح است: سیب‌زمینی ۷ هزار و ۵۰۰ تا ۱۷ هزار تومان، پیاز ۷ هزار و ۵۰۰ تا ۲۲ هزار تومان، کدو ۲۵ هزار تومان، گوجه‌فرنگی ۲۳ تا ۴۰ هزار تومان، چغندر لبویی ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، شلغم ۷ تا ۱۵ هزار تومان، قارچ ۱۱۰ هزار تومان، ذرت مکزیکی ۳۵ هزار تومان، لیموترش سنگی ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان، کاهو ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، کاهو پیچ ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، فلفل دلمه ۱۲ تا ۲۰ هزار تومان، نارنج ۹ تا ۱۲ هزار تومان، کلم بروکلی ۴۰ هزار تومان.
 
انتهای پیام
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید