کد خبر : ۶۷,۶۵۹
۹ آذر ۱۴۰۲ ۱۸:۳۴
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: به طور قطع به شرایط مطلوب نرسیده‌ایم ولی اقدامات بسیاری صورت گرفت که اکنون برای مردم به ویژه در ۶۶ محله کم برخوردار استان محسوس است. می توانیم با کمک گروه های جهادی این روند را با سرعت بیشتری ادامه دهیم.
مجتبی عبداللهی در جلسه رویداد هم افزایی فعالان مردمی و مسئولان در جهت پیشرفت و آبادانی استان (ایران به توان ما) که روز پنجشنبه ۹ آذر ماه ۱۴۰۲ در سالن جلسات شهدای دولت استانداری برگزار شد، اراده و همت گروه های جهادی در خدمت به مردم و آبادانی جای جای کشور را قابل تقدیر دانست و آمادگی استانداری البرز جهت همکاری با این گروه های پویا و فعال را اعلام کرد.
 
وی با اشاره به سفر قریب‌الوقوع آیت الله رئیسی رئیس جمهور محترم به استان، ادامه داد: با آمادگی کامل و خرسندی در انتظار روز سفر هستیم چراکه پروژه های بزرگی با حضور ایشان در البرز افتتاح می‌شود و به طور قطع همانند سفر اول منشا خیر و برکت نیز خواهد بود.
 
عبداللهی گفت: تاکنون ۶۰ درصد اعتبارات سفر اول رییس جمهور محترم به استان جذب شده و پروژه های موثری مورد بهره برداری قرار گرفته و بخشی نیز با سرعت در حال تکمیل است.
 
وی با تشریح شرایط استان در ابعاد مختلف، بهداشتی و درمانی، آموزشی و پرورشی، ورزشی، عمرانی، فرهنگی و... و بیان نیازها و مطالبات مغفول مانده البرز از ادوار گذشته، گفت: اراده و توجه دولت مردمی ایران قوی را در این راستا راهگشا بوده و با اهتمامی که در استان معطوف شده، به صورت مستمر شاهد ارتقا زیرساخت ها و سرانه ها هستیم که با توجه به کمبودهای استان باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.
 
استاندار البرز با اشاره به دغدغه‌های اجتماعی و فرهنگی استان، افزود: یک سوم جمعیت استان در مناطق حاشیه نشین استان استقرار دارند و رشد مهاجرت ها و سرریز جمعیت پایتخت از جمله عوامل موثر در این بخش است.
 
وی گفت: با توجه به اقدامات صورت گرفته در قالب قرارگاه های تخصصی، استان البرز به گواه آمارهای رسمی در بسیاری از جرائم و آسیب ها، کاهش محسوسی را تجربه کرده است.
 
عبداللهی افزود: طی ابلاغی از سوی وزارت محترم کشور، مدل قرارگاه اجتماعی استان البرز به دلیل اثربخشی، بعنوان الگو به سراسر کشور ابلاغ شده است.
 
وی گفت: به طور قطع به شرایط مطلوب نرسیده ایم ولی اقدامات بسیاری صورت گرفت که اکنون برای مردم بویژه در ۶۶ محله کم برخوردار استان محسوس است.
 
استاندار البرز افزود: اکنون تمامی محله های هدف استان دارای مدیر خانه محله هستند که نسبت به احصا مشکلات و انتقال و پیگیری در جهت حل آنها اقدام می کنند و ارتباط سازنده ای با مسئولان استان دارند.
وی گفت: استان البرز ۸ مرکز ماده ۱۶ دارد و از بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر معتاد متجاهر نگهداری می کند و  زنجیره جمع آوری، ساماندهی، درمان، مهارت آموزی و بازگشت به جامعه در این مراکز طی می شود.
عبداللهی افزود: از توان خیرین و سمن ها استفاده کردیم و اقدامات بسیاری بواسطه این تعامل رقم خورده است.
وی با بیان اینکه اکنون بیش از هر زمانی به حوزه آموزش و پرورش استان البرز توجه می شود، گفت: باید به حوزه آموزش و پرورش و بویژه پرورش توجه بیشتری صورت گیرد چراکه بخش بزرگی از جامعه به نوعی با این ساختار ارتباط دارند و به واقع، آینده کشور در گرو عملکرد این بخش است.
 
وی گفت: مدیریت مصرف آب در استان یک ضرورت است چراکه منابع وجود دارد و اگر مصرف بهینه داشته باشیم، کمبودی نخواهیم داشت، هر چند که درخواست و پیگیری لازم جهت افزایش سهم حق آبه استان از سدهای مستقر در البرز را همچنان در دستور کار داریم.
 
استاندار البرز افزود: به همراهی و تعامل ویژه گروه های جهادی در استان البرز در ابعاد مختلف نیاز داریم و از فعالیت های آنها در استان استقبال می کنیم.
 
انتهای پیام

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید