کد خبر : ۶۷,۵۹۰
۸ آذر ۱۴۰۲ ۱۳:۳۴
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایلام از تامین کود اوره از سه مبداء پتروشیمی برای کشاورزان ایلامی خبر داد.
«سیامک بیگی» در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص وضعیت کود شیمیایی توزیعی در استان  با بیان اینکه کود اوره از سه مبداء پتروشیمی پردیس، پتروشیمی رازی و مسجد سلیمان تامین شده است، اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون مقدار ۲۲ هزار و ۹۰ تن و ۷۲۴ کیلوگرم از این سه مبداء تامین و در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.
وی در خصوص وضعیت کود شیمیایی توزیعی در استان ایلام با اشاره به اجرای طرح‌های خدماتی و حمایتی گفت: تا ۵ آذر  بیش از ۲۹ هزار ۸۳۲ تن کود شیمیایی در سطح شهرستانهای استان توزیع شده که از این میزان کود  بیش از ۲۵۲۶ تن در شهرستان آبدانان، ۸۵۲ تن در شهرستان ایوان، ۳۵۲۵تن در شهرستان چرداول ، ۲۳۴۳ تن در شهرستان دره شهر و ۱۴ هزار ۲۲۳  تن در شهرستان دهلران  توزیع شده است.
بیگی تصریح کرد: مشکلی در تأمین و توزیع کود در استان وجود ندارد و امسال تاکنون بیش از ۵۱  درصد کل سهمیه ابلاغی به استان تحویل کارگزاران شده و  قیمت کودهای یارانه‌ای هیچ تغییری نکرده است و همانند قیمت سال گذشته در حال انجام است.
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان ایلام تصریح کرد: کشاورزان برای تهیه کود باید به سامانه جامع پهنه‌بندی سازمان جهاد کشاورزی مراجعه کنند و با توجه به سطوح اراضی کشاورزی و الگوی کشت که در اختیار آن‌هاست حواله تحویل کود را دریافت کنند.
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایلام گفت: انواع کود شیمیایی از طریق ۶۶ کارگزاری فعال اتحادیه تعاون روستایی، تعاونی تولید و بخش خصوصی خریداری و بین کشاورزان استان ایلام توزیع می‌شود.
 
انتهای پیام
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید