کد خبر : ۶۷,۱۸۹
۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۷:۳۵
درباره برخی نیروگاه‌هایی که از دولت برای تسویه هزینه تولید برق، طلب داشتند و هم‌زمان نیز باید مالیات‌شان را پرداخت می‌کردند، دولت مصوب کرد آن بدهی و مالیات تهاتر شود.
دولت مصوبه‌ای را برای جبران بلایای طبیعی یا خشکسالی‌ها در برخی استان‌ها داشت که در راستای برنامه‌های حمایتی دولت از مناطق محروم است که هیأت وزیران با آن موافقت کرد.
 
علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیأت دولت امروز چهارشنبه (اول آذر ۱۴۰۲) در جمع خبرنگاران گفت: هیأت وزیران مصوبات متعددی را در دو جلسه یکشنبه و چهارشنبه این هفته برگزار کرد که با توجه به اینکه ناترازی در تولید و مصرف در برق در سال‌های گذشته داشته‌ایم یکی از اولویت‌های دولت این بوده است که با افزایش تولید و حمایت از نیروگاه سازی تولید برق را افزایش دهیم و مصرف را مدیریت کنیم.
 
وی افزود: با همکاری خوب مردم شاهد آن بودیم که قطعی‌های برق را مانند گذشته نداشتیم و برق بیشتری به حوزه صنعت اختصاص پیدا کرده است.
 
سخنگوی دولت تاکید کرد: در امتداد این مسیر دو مصوبه را در هیأت دولت به تصویب رساندیم که بر اساس آن برخی از نیروگاه‌هایی که دولت به آنها بدهی داشته و آنها هم بدهی مالیاتی دارند، مشکل این بدهی‌ها به صورت تهاتری حل شود.
 
بهادری جهرمی گفت: در هیأت وزیران با لایحه وزارت نیرو که در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شده است، لایحه‌ای برای مجلس با قید دو فوریت ارسال می‌شود که طی آن درخواست می‌شود امکان اینکه بخشی از مشکل بدهی دولت به نیروگاه‌های تولید برق و توانیر برطرف شود.
 
وی ادامه داد: همچنین مصوبه حمایت از راستای تقویت شرکت‌های دانش بنیان و تجاری‌سازی از صندوق نوآوری و شکوفایی انجام شد تا بدین ترتیب حمایت‌های بیشتری از شرکت دانش بنیان صورت گیرد.
 
بهادری جهرمی بیان کرد،: دولت مصوبه‌ای را در جلسه گذشته و جلسه اخیر هیأت وزیران برای جبران بلایای طبیعی یا خشکسالی‌ها در برخی استان‌ها داشت که در راستای برنامه‌های حمایتی دولت از مناطق محروم است که هیأت وزیران با آن موافقت کرد.
 
 مهر
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید