کد خبر : ۶۷,۱۷۷
۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۵:۲۸
رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تکرار سیاسی‌کاری بپرهیزد گفت: در حال حاضر ۱۲۰ بازرس آژانس برای ورود به کشور تایید شده است.
محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه جلسه هیأت دولت اظهار داشت: مبنای فعالیت‌های آژانس در خصوص ایران، برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ است و ما هم بر اساس قانون اقدام راهبردی غنی سازی را انجام می‌دهیم.
 
وی تصریح کرد: اقدامات ایران در چهارچوب پادمان انجام می‌شود و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم بر آن نظارت دارد.
 
رئیس سازمان انرژی اتمی در خصوص آخرین روند تکمیل ساخت نیروگاه کارون گفت: در روزهای آینده عملیات خاکبرداری ساختمان اصلی رآکتور این نیروگاه را انجام خواهیم داد و به زودی اولین بتن آن را خواهیم ریخت.
 
اسلامی با تاکید براینکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تکرار سیاسی‌کاری بپرهیزد، گفت: در حال حاضر ۱۲۰ بازرس آژانس برای ورود به کشور تائید شده است.
 
وی درباره علت مخالفت با حضور برخی از این بازرسان در ایران نیز توضیح داد: اول اینکه برخی از آنها سال‌هاست به ایران نیامده‌اند و نکته دوم اینکه به موجب ماده ۹ اساسنامه، ما این حق قانونی را در پذیرش یا عدم پذیرش بازرسانی که معرفی می‌شوند، داریم.
 
رئیس سازمان انرژی اتمی در خصوص گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران تصریح کرد: گزارش آژانس دو پایه دارد که یکی از آنها بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ یا همان برجام است که بر این اساس باتوجه به اینکه طرف‌هایی به تعهدات خود عمل نمی‌کنند طرف‌های دیگر می‌توانند بازگشت از تعهدات داشته باشند و علاوه بر آن قانون اقدام راهبردی مجلس را داریم، نکته دوم بخش پادمانی منع گسترش است که آن هم بر اساس قوانین مشخص آژانس پیش می‌رود./ مهر
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید