کد خبر : ۶۷,۰۵۳
۲۸ آبان ۱۴۰۲ ۱۴:۲۳
تجهیزات و زیرساخت های ایمنی فرودگاه شهدای جزیره خارگ ممیزی سالانه شد
با حضور مشاور وزیر در امور هوانوردی، هواپیمایی و فروگاهی، ممیزی فرودگاه شهدای خارگ در حوزه های اصلی ایرساید، ایمنی و آتش‌نشانی، الکترونیک، برج مراقبت پرواز، قسمت‌های اداری و IT مستقر با موفقیت صورت پذیرفت.
حسین احمدی در گفتگو با خبرنگار خارگ نیوز اظهار داشت: فرودگاه شهدای جزیره خارگ یکی از مهم‎ترین و راهبردی‌ترین فرودگاه‎های کشور در حوزه حمل‌ونقل هوایی است و از لحاظ لجستیک خدمات زیادی را به مردم و ادارات منطقه ارائه می‌کند و نقش مهم و تأثیرگذاری در این جزیره دارد.

 

وی افزود: با توجه به لزوم حفظ ایمنی در هوانوردی، جایگاه فرودگاه ها بعنوان میزبان عملیات فرودگاهی بسیار حائز اهمیت است از این رو کنترل و نظارت عملکرد کلیه بهره برداران فرودگاهی بخش جدایی ناپذیر از خط مشی مدیریت فرودگاه در حوزه ایمنی است.

 

مدیریت عملیات عمومی خارگ تصریح کرد:فرودگاه خارگ از نظردرجه بندی در سطح فرودگاه‌های کشور دارای درجه G  است که طول باند آن 2334 متر معادل 7 هزار فوت و دارای سامانه‌های ناوبری DVOR  است ضمن آنکه در این فرودگاه سالیانه بیش از  ۴۰۰۰ هزار  نشست و برخاست پرواز صورت می گیرد.

 

 
احمدی خاطر نشان کرد: با حضور مشاور وزیر در امور هوانوردی، هواپیمایی و فروگاهی ممیزی فرودگاه شهدای خارگ در حوزه های اصلی ایرساید، ایمنی و آتش‌نشانی، الکترونیک، برج مراقبت پرواز، قسمت‌های اداری و IT مستقر با موفقیت صورت پذیرفت.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید