کد خبر : ۶۶,۵۵۹
۱۵ آبان ۱۴۰۲ ۱۳:۵۷
حل مشکلات اسناد و زمین‌های مردم شهرستان دیر بعد از ۳۰ سال
فرماندار دیر گفت: بسیاری از مشکلاتی که ۳۰ سال بر زمین مانده بود از جمله زمین‌های وحدت آباد و دوراهک حل و به مردم واگذار شد و در جهادآباد بردخون هم بعد از ۳۵ سال مشکل حل شد.
یونس باربرز صبح دوشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دیر، اظهار داشت: طرح‌های بزرگی که سال‌های سال بر زمین مانده بود در این دولت افتتاح می‌شود، در استان و شهرستان ما هم همین گونه است.
 
فرماندار شهرستان دیر با بیان اینکه ما از ظرفیت رسانه کمتر استفاده کرده ایم، ابراز کرد: آن چیزی که مانند غبار روی عملکردها را پوشانده، ضعف رسانه‌ای ما مسئولین و روابط عمومی‌ها است.
 
الحاق ۲۰۰ هکتار زمین به شهرها
 
وی به دستاوردهای دولت سیزدهم در شهرستان دیر اشاره کرد و افزود: در حوزه نهضت ملی مسکن علاوه بر ساخت و بازسازی ۶۰۰ واحد مسکونی، نزدیک به ۲۰۰ هکتار زمین به شهرها الحاق شده و پیگیر الحاق ۱۵۰ هکتار زمین دیگر به شهر دیر هستیم.
 
باربرز ادامه داد: همچنین ۸۰ هکتار زمین شامل هزار و ۸۰۰ پلاک در شهر بردستان و زمین‌های دیگری هم در شهرهای آبدان و بردخون در آستانه الحاق قرار دارد و ۵۸ هکتار زمین نیز به روستاهای شهرستان الحاق شده است.
 
وی از انعقاد قرارداد واگذاری ۳۰۰ پلاک زمین در طرح فرزندآوری در شهرستان خبر داد و افزود: بعد از واگذاری زمین‌های طرح فرزندآوری، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و خانواده شهدا در اولویت زمین قرار دارند و در ادامه سایر افراد هم زمین واگذار می‌شود.
 
فرماندار شهرستان دیر با بیان اینکه در حوزه زیرساخت‌ها به ویژه جاده‌های شهرستان به اعتباراتی فوق العاده ای نیاز است، عنوان کرد: از سال گذشته تاکنون ۸۵ میلیارد تومان اعتبار برای پیچ‌های جاشک در نظر گرفته شده که بخشی از آن تخصیص یافته و بخشی دیگری هنوز تخصیص داده نشده است.
 
افتتاح فاز اول جاده وفاق در دهه فجر
 
وی از بازگشایی پاکت‌های مناقصه جاده آبدان به دوراهک با اعتبار ۴۸ میلیارد تومان در همین ماه خبر داد و تصریح کرد: سال گذشته ۴۰ میلیارد تومان توسط فرمانداری دیر و کنگان برای تکمیل جاده وفاق تخصیص یافت و امسال هم ۲۰۵ میلیارد تومان اعتبار دیگر به این پروژه تزریق شده که به مناقصه رفته و پیمانکار متعهد شده فاز اول آن را تا دهه فجر تحویل دهد.
 
باربرز به تخصیص ۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل اسکله خورخان از محل سفرهای رئیس جمهوری اشاره و بیان کرد: طرح اضطرار ۱۳ روستای شهرستان دیر تهیه شده است و دیکر شاهد تخریب این روستاها نخواهیم بود.
 
حل مشکلات اسناد و زمین‌های مردم بعد از ۳۰ سال
 
وی یادآور شد: بسیاری از مشکلاتی که ۳۰ سال بر زمین مانده بود از جمله زمین‌های وحدت آباد و دوراهک حل و به مردم واگذار شد و در جهادآباد بردخون هم بعد از ۳۵ سال مشکل سند خانه‌های مردم را حل کردیم.
 
فرماندار شهرستان دیر گفت: بیمارستان شهرستان دیر با وجود مشکلات فراوان، تجهیزات دیالیز آن تأمین و راه اندازی شده، ساختمان سی تی اسکن هم در حال اتمام است و تجهیزات آی سی یو و سی سی یو با ۵ میلیارد تومان اعتبار از محل شورای راهبردی پتروشیمی‌ها خریداری می‌شود.
 
تأمین ۳ پزشک برای بیمارستان امام هادی (ع)
 
فرماندار شهرستان دیر از تأمین اعتبار ۱۲۰ میلیون تومانی برای جذب پزشک بیهوشی با کمک خیرین خبر داد و گفت: از ماه آینده ۳ پزشک سونوگرافی، جراح و قلب به صورت طرحی به مدت ۷ سال در بیمارستان امام هادی (ع) شهرستان مشغول به کار می‌شوند.
 
وی از افتتاح ۱۲ واحد پانسیون پزشکان و مرکز جامع سلامت بردخون در دهه فجر خبر داد و افزود: تأمین ۲۸ دستگاه کولر توسط منطقه ویژه پارس برای حوزه بهداشت و درمان شهرستان مصوب شده که ۱۵ کولر آن تاکنون تحویل داده شده است.
 
باربرز عنوان کردد: تعدادی نیرو در حوزه بهداشت و درمان از طریق آزمون جذب شده اند که ظرف یک ماه آینده در مراکز جامع بردخون و آبدان و سایر مراکز شروع به کار می‌کنند.
 
افتتاح بزرگترین مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای جنوب کشور
 
وی از افتتاح بزرگترین مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای جنوب کشور در بندر دیر با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دهه فجر سال جاری خبر داد و گفت: در حوزه اداره بندر و دریانوردی در ۲ سال اخیر نزدیک به ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است و شاهد راه اندازی اسکله‌های رمپ و محوطه سازی و ساختمان استاندارد و بهداشت و قرنطینه هستیم.
 
صدور مجوز واردات خودرو از گمرک دیر
 
فرماندار شهرستان دیر با تاکید بر اینکه هیچ گمرکی در استان بوشهر مانند گمرک دیر ظرفیت ندارد، بیان کرد: گمرک دیر تمام رویه‌های گمرکی در حوزه ترانزیتی و صادرات و واردات و اخیراً مجوز واردات خودرو را گرفته است.
 
وی یادآور شد: در این دولت نزدیک به ۲۰۰ سری جهیزیه بین نوعروسان نیازمند و ۲۰۰ دستگاه کولر و انواع و اقسام کالاهای اساسی بین نیازمندان توزیع شده است.
 
تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار ارزش افزوده برای شهرداری‌ها
 
باربرز با بیان اینکه نزدیک به ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل ارزش افزوده در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان قرار گرفته است، افزود: ۲۵۰ میلیارد تومان طرح تملک دارایی در کمیته برنامه ریزی از سال قبل تا امروز به شهرستان کمک کرده ایم.
 
وی از پیگیری احداث شهرک بزرگ در شهر دیر خبر داد و افزود: بسیاری از طرح‌های اقتصادی از جمله پرورش میگو با کمک سایر مسئولین در حال پیگیری است و با توجه به کارهای بزرگی که در این دولت ارزشی و انقلابی انجام شده است همه به تنویر افکار عمومی کمک کنند.
 
نماز جمعه رکن اصلی پایداری نظام اسلامی
 
فرماندار شهرستان دیر با تقدیر از خدمات رئیس سابق ستاد نمازجمعه دیر و تبریک به رئیس جدید، گفت: قرارگاه فرهنگی، دینی و عبادی نمازجمعه یکی از مهم‌ترین مولفه‌هایی است که در پایداری نظام اسلامی تأثیرگذار است.
 
وی با بیان اینکه برای شناخت جایگاه قرارگاه نمازجمعه باید ببینیم دشمن راجع به این موضوع چه فکر می‌کند، افزود: دشمن در برهه‌های مختلف جایگاه نمازجمعه را کوبیده است که نشان می‌دهد یکی از نقاط قوت نظام اسلامی نمازجمعه است.
 
باربرز عنوان کرد: نمازجمعه یکی از جایگاه‌های اصلی و تأثیرگذار فرهنگی جامعه است که همه مردم و مسئولین و نهادها باید برای تقویت آن کمک کنند.
 
وی با تاکید بر اینکه همه باید در راستای تقویت ارزش‌های اسلامی و دینی در جامعه به وظایف خود عمل کنیم، خاطرنشان کرد: ما از ظرفیت‌های خود استفاده نمی‌کنیم اما دشمن از تمام ظرفیت خود در حوزه رسانه استفاده می‌کند که نمونه آن سال گذشته دیدیم که چگونه جای ارزش‌ها و ضدارزش‌ها را جا به جا کرد و برخی از دانش آموزان و فرزندان ما فریب خوردند و پیاده نظام دشمن شدند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید