کد خبر : ۶۶,۵۵۸
۱۴ آبان ۱۴۰۲ ۲۳:۰۲
پتروشیمی خارک با فروش ۶ هزار میلیاردی به رکورد جدیدی دست یافت
پتروشیمی خارک در ۷ ماهه ابتدایی امسال ۶۷۵۰ میلیارد تومان از محصولات خود را فروش رسانده است.
به گزارش خارگ نیوز، شرکت پتروشیمی خارک (سهامی عام) از تولیدکنندگان محصولات متانول، الپیجی، گوگرد و نفتا محسوب میگردد سابقه روشن و عملکرد حرفه‌ای شرکت پتروشیمی خارک بعنوان یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌ها در حوزه‌ی نفت، گاز و پتروشیمی و تجربه‌ی ده‌ها ساله در امر صادرات، سبب شده تا در سطح بین الملل یکی از مطمئن‌ترین تامین کنندگان محصولات تولیدی خود با استاندارد‌های روز و موردنیاز مشتریان شناخته گردد. با توجه به تقاضای روزافزون محصولات پتروشیمی خارک، دسترسی آسان به خوراک، ارتباط با بازار‌های هدف از طریق دریا و اعتبار بالا در میان مشتریان بین المللی سبب شده تا تولید محصولات شرکت با حداکثر ظرفیت درجریان قرار بگیرند.
 
فروش محصولات تولیدی شرکت پتروشیمی خارک به صورت صادراتی است و هیچگونه فروش داخلی در سال ۱۴۰۲ صورت نپذیرفته است.
 
قیمت فروش محصولات شرکت پتروشیمی خارک بر اساس قیمت‌های جهانی منتشر شده در نشریه‌های مرتبط بین المللی تعیین می‌شود. نرخ فروش هریک از محصولات به تفکیک محصول براساس رویه I.H.S و PLATTS و I.C.I.S همچون زیر محاسبه و در صورت‌های مالی اعمال می‌شود:
 
پروپان و بوتان: بر اساس تاریخ‌های بارگیری و یا تخلیه محموله با توجه به نرخ ماهانه هر دو محصول در نشریه مرتبط.
 
متانول: براساس نرخ‌های مندرج در نشریه‌های هفتگی مرتبط
 
نفتا: بر اساس تاریخ‌های بارگیری و نرخ‌های مندرج نشریه روزانه مرتبط
 
گوگرد: بر اساس مبالغ تایید شده در کمیته فروش که براساس نرخ‌های مندرج در نشریه هفتگی ارزیابی و تایید می‌شوند.
 
پتروشیمی خارک در طی عملکرد ۷ ماهه ما خود در سال ۱۴۰۲ به مقدار ۶ هزارو ۷۵۰ میلیارد تومان از محصولات خود را فروخته است میزان فروش این شرکت در مدت زمان مشابه سال قبل ۶ هزار و ۹۵ میلیارد تومان بود.
 
متانول، پروپان، بوتان، پنتان و گوگرد از محصولات بنیادین و اساسی پتروشیمی خارک می‌باشد.
 
رشد ۶۸ درصدی فروش پنتان
 
پتروشیمی خارک با سرمایه ثبت شده ۶۰۰۰ هزار میلیاردی در طی عملکرد هفت ماهه خود ۱۱۹۰ میلیارد تومان پنتان در بازار به فروش رسانده است که  نسبت میزان فروش این محصول در مدت زمان مشابه سال قبل افزایش ۶۸ درصدی داشته است.
 
میزان فروش هریک از محصولات خارک به ترتیب شامل گوگرد ۲۱۵ میلیارد تومان، پروپان ۱۱۸۱ میلیارد تومان، بوتان ۱۲۹۸ میلیارد تومان و متانول ۲۸۶۴ میلیارد تومان می‌باشد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید