کد خبر : ۶۶,۰۰۲
۱ آبان ۱۴۰۲ ۱۹:۵۱
سواحل استان بوشهر متلاطم است/ احتمال بارش پراکنده باران
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر با بیان اینکه سواحل استان بوشهر به نسبت مواج و متلاطم است، گفت: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در برخی از نقاط احتمال بارش های پراکنده باران است.
طلیعه محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خارگ نیوز اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد در ساعاتی از ظهر امروز تا اوایل شب با وزش بادهای شمالی، سواحل استان بوشهر به نسبت مواج و متلاطم است.
 
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر افزود: همچنین در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با گذر امواج ناپایدار جو، ضمن وزش بادهای شدید شمالی و افزایش تلاطم دریا، در برخی از نقاط استان احتمال وقوع بارش‌های پراکنده باران، رعدوبرق، وزش تندباد لحظه‌ای و خیزش گردوخاک محلی دور از انتظار نیست.
 
وی گفت: آسمان استان بوشهر در ساعت‌های آینده صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، در ساعاتی از ظهر تا اوایل شب وزش باد و در برخی نقاط گردوخاک و در جنوب استان امروز با احتمال وقوع ناپایداری جوی و فردا مه صبحگاهی پیش بینی می‌شود.
 
محمدی تصریح کرد: جهت وزش باد غالباً شمال غربی تا غربی با سرعت هشت تا ۲۸ گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت و امروز تا اوایل شب ۱۴ تا ۴۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
 
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر یادآور شد: ارتفاع موج دریا ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و امروز تا اوایل شب ۹۰ تا ۱۵۰ و در فراساحل جنوبی تا ۱۸۰ سانتیمتر خواهد بود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید