کد خبر : ۶۵,۹۵۳
۳۰ مهر ۱۴۰۲ ۱۱:۵۲
تلاطم دریا و خیزش گردوخاک محلی در استان بوشهر پیش بینی می‌شود
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با وزش بادهای شدید شمالی، ضمن افزایش تلاطم دریا، خیزش گردوخاک محلی نیز پیش بینی می‌شود.
طلیعه محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خارگ نیوز اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد طی امروز و فردا در ساعاتی از ظهر تا اوایل شب با وزش بادهای شمالی، سواحل مرکزی و جنوبی استان به نسبت مواج و متلاطم است.
 
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر افزود: در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با وزش بادهای شدید شمالی، ضمن افزایش تلاطم دریا، خیزش گردوخاک محلی نیز پیش بینی می‌شود.
 
وی گفت: امروز نیز در برخی از ساعات با رشد ابر در نواحی جنوبی استان بوشهر، احتمال وقوع ناپایداری موقت جوی دور از انتظار نیست.
 
محمدی بیان کرد: آسمان استان بوشهر در ساعت‌های آینده صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد و افزایش ابر و امروز تا اوایل شب در نواحی جنوبی استان با احتمال وقوع ناپایداری جوی خواهد بود.
 
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر یادآور شد: جهت وزش باد متغیر، غالباً شمال غربی تا غربی با سرعت ۸ تا ۲۸ گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت و در سواحل جنوبی امروز تا اوایل شب ۱۲ تا ۴۲ کیلومتر در ساعت پیش بینی می‌شود.
 
وی گفت: ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ گاهی تا ۱۲۰ سانتی‌متر و امروز تا اوایل شب در سواحل مرکزی و جنوبی ۶۰ تا ۱۲۰ و در فراساحل جنوبی ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر خواهد بود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید