کد خبر : ۶۵,۴۹۱
۲۰ مهر ۱۴۰۲ ۲۱:۰۸
وزارت نفت از ورزش استان بوشهر حمایت کند
ماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت:توقع از وزارت نفت بیشتر است که به ورزش استان کمک کند.
به گزارش خارگ نیوز، آیت الله صفایی بوشهری بعد از ظهر پنج شنبه در دیدار مدیر عامل پایانه نفتی جزیره خارگ اظهار داشت: در شرایط کنونی، جهان در آستانه تحول بزرگی است و از نظم گذشته خود در حال عبور و وارد نظم نوین می‌شود، که در این نظم نوین حوزه انرژی یکی از مهمترین رکن‌های پیشرفت بوده و بدون آن هیچ پیشرفتی مقدور نیست.
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: با توجه به این اینکه صنعت هسته‌ای در جهان گسترده نیست و فقط در یک مورد آن هم برق که استفاده می‌شود، مهم‌ترین حوزه تولید انرژی، بحث فسیلی است و هر کشوری که دارای منابع سرشار و دارای توانمندی بازرگانی در سطح بین المللی باشد قطعاً در طراحی و مهندسی نظم نوین جهان تأثیر فراوانی خواهد داشت.
 
وی افزود: همه کشورهای جهان قائل به این معنا هستند که اگر ایران را دچار مشکلاتی کنند به کل جهان لطمه وارد می‌شود چون ایران بخش مهمی از انرژی جهان را تأمین می‌کند.
 
وی افزود: در نظم نوین جهان قدرت برای تأثیرگذاری بر جهان تعریف می‌شود و در این خصوص انرژی، مدیریت دریا، جمعیت، دانش و علم و فناوری، فرهنگ و توانمندی در تولیدات دانش بنیان و فناوری‌های نوین بسیار مؤثر و مهم است به همین خاطر اکنون یک جنگ وسیعی برای به دست آوردن کنترل این امور در جهان است.
 
آیت الله صفایی بوشهری بیان داشت: خوشبختانه به جهت اینکه غرب این مؤلفه‌ها را ندارد، این تمدن به سمت شرق در حال حرکت است و ایران چون سرشار از این موارد است، بالطبع در آینده جهان به خاطر داشتن مؤلفه‌های قدرت نقش آفرین است.
 
وی با اشاره به نقش پایانه‌های نفتی گفت: تمامی مراحل تولید سرانجام آن به عرضه در پایانه‌ها ختم می‌شود؛ بنابراین هم مدیریت بازرگانی و هم انتقال در این مقطع بسیار مهم است.
 
امام جمعه بوشهر اظهار داشت: در انتقال نفت به شناورهای پهن پیکر و نفتکش شعار امنیت، سرعت و سلامت منتقل بسیار مهم است و تا می‌توانید از هدر رفت در انتقال کم کنید، به همین جهت باید به دنبال اسکله‌های استاندارد با سیستم پایش الکترونیک بود و همچنین سیستم پایش و رصد و کنترل امنیت کاملاً هوشمند باشد که کوچک‌ترین لطمه‌ای اگر پیدا شود سیستم به صورت هوشمند بیان کند و در این رابطه از ظرفیت هوش مصنوعی باید استفاده کرد.
 
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بر پیشگیری و شناخت آسیب‌ها و حوادث تلخ قبل از وقوع تاکید کرد و گفت: در صورت وقوع حوادث مدیریت مناسبی برای برطرف کردن آن صورت گیرد. همچنین ارتباط خوبی که بین اتاق فرمان و اتاق مدیریت کشتی برقرار می‌شود باید از حالت سیستم سنتی به نوین تبدیل شود و به کارکنان در این خصوص آموزش‌های خوبی داده شود و افراد در لایه‌های مختلف باید مهارت خوبی داشته باشند و ارتباط خوبی با نیروهای خارجی برقرار کنند.
 
وی با بیان اینکه خطای انسانی در صنعت انرژی می‌تواند باعث وقوع فاجعه‌ای شود گفت: به همین دلیل در بحث آموزش به نیروها باید به خوبی عمل شود تا افرادی که در این حوزه مشغول هستند از توان و مهارت خوبی برخوردار باشند.
 
آیت الله صفایی بوشهری گفت: تمام نیازهای خود همچون شناورها را در ایران با ویژگی فوق استاندارد بین الملل طراحی شود و این توانمندی در ایران وجود دارد و سپس این تولیدات را به جهان عرضه شود که ایران در این تولیدات به مرجعیت برسد.
 
وی ابراز داشت: همیشه کارهای سخت نیازمند آرامش روحی و رفع دغدغه بوده و در همین خصوص مسائل فرهنگی و ورزش بسیار مهم است. ورزش از مقولات استراتژیک و راهبردی است و این مساله در صنعت نفت بسیار مهم است تا فردی که در این حوزه کار می‌کند با نشاط کار خود را انجام دهد.
 
امام جمعه بوشهر گفت: مجلس و وزرات نفت در رابطه با ورزش قهرمانی و همگانی به محیط‌های میزبانی توجه ویژه کنند. مجلس با لایحه‌ای که می‌آورد و دولت با طرح خود کمک کنند ورزش در استان‌هایی که وزارت نفت پالایشگاه‌هایی دارد رونق بگیرد. در سال‌های گذشته ورزش در مناطق نفت خیر فوق العاده رشد کرد اما الان در استان بوشهر و خوزستان مشکلاتی وجود دارد، هرچند راهکارهایی هست تا این مسائل و مشکلات برطرف شود.
 
آیت الله صفایی بوشهری افزود: وقتی به ورزش درون صنعت و محیط مردمی کمک کنید باعث نشاط مردم و مجموعه درونی نفت می‌شود. اما عدم توجه ورزش مشکلات دیگری را ایجاد می‌کند و توقع از وزارت نفت بیشتر است که به ورزش استان کمک کنند.
 
وی گفت: شرایط تیم‌های فوتبالی همچون پارس جنوبی جم و شاهین در بوشهر و نیز نفت مسجد سلیمان و نفت آبادان خوب نیست و لازم است وزارت نفت از این تیم‌های ورزشی و ورزش حمایت کند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید