کد خبر : ۶۵,۱۲۳
۱۰ مهر ۱۴۰۲ ۲۲:۴۲
دومین آیین جشن مهر سینمای ایران در استان بوشهر با حضور مسئولان و اصحاب هنر برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر یکشنبه‌شب در این آئین ضمن تبریک هفته وحدت، گفت: امروز در ایران اسلامی پرچم آزادی و عدالتی که برپا شده به برکت پیامبر گرامی اسلام است که راه نورانی را به بشر نشان داده است.

عبدالرحیم افروغ بیان کرد: بعد متعالی و انعکاس معارف نیاز به دقت و ظرافت دارد که با متعالی‌ترین بعد زیباشناختی انسان را به بعد فطری تجلی دهد و آن مؤلفه هنر است.

افروغ اظهار کرد: هنرمندان به واسطه فعالیت در حوزه هنر مفتخر به این نام مقدس هستند و ما هم به عنوان خادم فرهنگ و هنر که رسالت اصلی ما است به خود می‌بالیم.

وی ادامه داد: جشن مهر سینما پاسداشت تلاش و زحمات چندین دهه هنرمندانی است که با جان و دل در این عرصه قدم برداشته‌اند و به این افتخار می‌کنند.

آیین جشن مهر سینمای ایران در استان بوشهر برگزار شد

افروغ به هنرمند ایثارگر زنده‌یاد کریم بارونی اشاره کرد و افزود: این چهره برجسته سینمایی استان که خبر درگذشت ایشان همه را متأثر کرد دارای جایگاهی ویژه است زیرا فردی خاکی، متدین، انقلابی و پای کار بود.

وی با بیان اینکه مرحوم بارونی در زمان حیات و فعالیت هنری خود خاص بود، تصریح کرد: بنا بر این بود که در آئین امروز به عنوان هنرمند ایثارگر از این تازه سفرکرده تقدیر شود که درگذشت این فقید هم مانند زمان حیات و فعالیت هنری‌اش خاص بود

پخش تیزر از نخستین دوره جشن مهر سینما در بوشهر، پخش کلیپ دومین جشن مهر سینما، سخنرانی سید رضا صافی کارگردان سینمای استان در ارتباط با زنده‌یاد کریم بارونی و آئین تقدیر از هنرمندان و فعالان حوزه سینما دیگر بخش‌های آئین دومین جشن مهر سینما در بوشهر بود.

در پایان از سید رضا صافی در بخش کارگردانی، حسین قفلی بازیگری، زینب عربی فیلم‌نامه نویسی، عابدین رمضانی تدوین، شهربانو نیسانی گریم، مهدی تنگستانی صداگذاری، حمید جمالی جلوه‌های ویژه بصری، سید رضا مهیمنیان فیلم برداری، عبدالرضا سعیدنیا انیمیشن، اصغر جوادی و سید بهاالدین طاهری پیشکسوت سینمایی، حیدر بنایی سینمادار، شیما جوادپور نوبندگانی آموزشگاه برتر سینمایی، عبدالرسول جمالی همکار سینمایی با اهدا لوح سپاس و هدایا نقدی تقدیر به عمل آمد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید